حناچی:

سال جاری راه آهن ایران ثبت جهانی می شود

سال جاری راه آهن ایران ثبت جهانی می شود

شهردار تهران از ثبت جهانی شبكه راه آهن ایران بعنوان سومین كشور دنیا كه به این مهم دست می یابد، اطلاع داد.به گزارش پلات به نقل از مهر، پیروز حناچی در مراسم امضای تفاهم نامه طرح توسعه اراضی فوقانی تونل خط آهن تهران تبریز در مناطق ۱۷ و ۱۸ تهران با شرکت راه آهن اظهار داشت: با اشاره به اینکه آرزوی ساکنان مناطق ۱۷ و ۱۸ تهران ساماندهی این محوطه حدوداً ۹ کیلومتری است، اظهار داشت: با برنامه ریزی که انجام داده ایم این اراضی تبدیل به موتور محرک اقتصادی و اجتماعی مناطق ۱۷ و ۱۸ تهران می شود.
وی افزود: همینطور مقرر است این دو منطقه به شبکه ریلی متصل شوند.
شهردار تهران اضافه کرد: مهم تر از همه این طرح ها، اتفاقی است که سال جاری رخ می دهد و من قبلاً هم که در دبیرخانه شورایعالی شهرسازی و معماری بودم آنرا پیگیری می کردم که عبارت است از ثبت جهانی راه آهن ایران.
حناچی خاطرنشان کرد: پیش از این تنها دو کشور سوئد و سوئیس راه آهن های خویش را ثبت جهانی کرده بودند و ما سومین کشوری هستیم که به این مهم دست می یابیم.
به گفته حناچی این اتفاق سبب می شود تا راه آهن ما مورد توجه دیگر کشورها قرار گیرد.
شهردار تهران درباره تفاهم نامه ای که امروز به امضا رسید، اظهار داشت: پروژه توسعه شهری اراضی فوقانی تونل خط آهن تهران تبریز در مناطق ۱۷ و ۱۸، یکی از بزرگترین پروژه های عمرانی تهران است و در مناطق کمتر برخوردار پایتخت اجرا خواهد شد.منبع:

1399/04/12
14:03:56
5.0 / 5
2532
تگهای خبر: پروژه , جت , خانه , راه آهن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
پلات