چند نفر مقرری بیمه بیكاری كرونا را گرفتند؟

چند نفر مقرری بیمه بیكاری كرونا را گرفتند؟

به گزارش پلات مدیركل پشتیبانی از مشاغل و بیمه بیكاری وزارت كار از ثبت نام بیش از 863 هزار نفر برای دریافت بیمه بیكاری آگاهی داد و اظهار داشت: از این تعداد 723 هزار و 500 نفر مشمول دریافت بیمه بیكاری شناخته شده اند.


مسعود بابایی در گفت و گو با ایسنا، درباره متقاضیان بیمه بیکاری کرونا که از خرداد بیکار شده اند، اظهار داشت: کسانی که از شروع خرداد ماه بیکار شدند و یا افرادی که بیکاری آنها از اسفند سال قبل تابحال استمرار داشته است باید به سامانه prkar.mcls.gov.ir مراجعه و نوع بیکاری خودرا بوسیله خوداظهاری اعلام کنند.
وی اظهار داشت: هم اکنون این سامانه در پنج استان فارس، قزوین، اردبیل، هرمزگان و سمنان به شکل آزمایشی فعال است و در مورد باقی استانها در تلاشیم تا از ماه آینده برقرار و فعال شود.
مدیرکل پشتیبانی از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار درعین حال از ثبت نام بیش از ۸۶۳ هزار نفر برای دریافت بیمه بیکاری آگاهی داد و اظهار داشت: از این تعداد ۷۲۳ هزار و ۵۰۰ نفر مشمول دریافت بیمه بیکاری شناخته شده اند.
بگفته بابایی آن دسته از متقاضیانی که طی ۱۰ روز اول اسفند بیکار شده اند بوسیله سازمان تامین اجتماعی مقرری بیمه بیکاری آنها واریز شده است و برمبنای مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا کسانی که از ۱۰ اسفند تا ۳۱ اردیبهشت ماه بیکار شده اند خزانه داری کل کشور بیمه بیکاری آنها را واریز می کند.
مدیرکل پشتیبانی از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار درباره علت عدم پرداخت مقرری به بعضی از متقاضیان نیز اظهار داشت: فهرست آن دسته از کسانی که از اسفند سال قبل بیکار شده و در سامانه ثبت نام نکرده بودند را بوسیله کمیته های استانی جمع آوری و به سازمان تامین اجتماعی ارسال کردیم تا واریز بیمه بیکاری به آنها نیز صورت گیرد. هم اکنون اطلاعات افراد تکمیل نشده و بعد از پایش در کمیته های استانی تکمیل و به تامین اجتماعی ارسال خواهد شد.
منبع:

1399/04/29
17:02:53
5.0 / 5
2164
تگهای خبر: ثبت نام , جت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
پلات