افزایش 12 برابری بودجه توانمندسازی تعاونی ها

افزایش 12 برابری بودجه توانمندسازی تعاونی ها

معاون وزیر كار از افزایش ۱۲ برابری بودجه توانمندسازی تعاونی ها اطلاع داد و توسعه دولت الكترونیك را گام مثبتی در جهت شفاف سازی و عرضه خدمات بهتر به تعاونگران دانست.


محمد کبیری در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: طی یکسال گذشته رویکردهای جدید و متفاوتی را در جهت توسعه شفافیت با جدیت بیشتر در بخش تعاون دنبال کردیم که افزایش اعتماد عمومی و جذب سرمایه های خرد مردمی را به دنبال داشته است. همینطور افزایش نوآوری و بهره وری و توانمندسازی بنگاههای تعاونی را به منظور بالا بردن توان رقابت پذیری در بازار پر رقابت داخلی در دستور کار قرار دادیم.
وی از افزایش بودجه شکل گیری و توانمندسازی تعاونی ها اطلاع داد و اظهار داشت: با وجود محدودیتهایی که در بحث منابع دولتی داشتیم، توانستیم بودجه شکل گیری و توانمندسازی تعاونی ها را ۱۲ برابر افزایش بدهیم و با توسعه آموزش، تعاونی ها را با شرایط جدید بازار همسو نماییم.
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر لزوم توسعه دولت الکترونیک اظهارکرد: توسعه دولت الکترونیک یک گام مثبت در جهت شفاف سازی و عرضه خدمات بهتر و سریع تر به تعاونگران است.
به قول کبیری، در جهت تحقق دولت الکترونیک، سامانه جامع و هوشمند بخش تعاون که پنجره واحد خدمات به تعاونگران است، راه اندازی شده و امکان نظارت مستمر و هوشمند اعضا بر فعالیت های مدیران عامل و هیات مدیره های تعاونی از این طریق به وجود آمده است.
وی درعین حال با اشاره به اثرات انتشار کرونا بر بنگاهها و کسب و کارهای تعاونی، اظهار داشت: به علت تقاضای جدیدی که در بخش سلامت کشور به وجود آمد، با همراهی و کمک بخش غیردولتی برای توسعه و تغییر خطوط تولید تعاونی ها اقدام کردیم و خط اعتباری ویژه ای را برای تولید ماسک و مواد ضدعفونی در اختیار تعاونی ها قرار دادیم.
کبیری اظهار داشت: تعاونی ها توانستند در کمتر از سه ماه ظرفیت خویش را به بیشتر از دو برابر بالا برند و نیاز شبکه بهداشت کشور در تولید محصولات بهداشتی را تأمین کنند.
منبع:

1399/05/14
23:03:30
5.0 / 5
1894
تگهای خبر: آموزش , تولید , جت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
پلات