معاون وزیر راه:

بنادر ایران با ۴۰ بندر دنیا خواهرخوانده شدند

بنادر ایران با ۴۰ بندر دنیا خواهرخوانده شدند

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینكه بنادر تجاری، مهمترین معیار و شاخص فعال بودن اقتصاد یك كشور هستند، اظهار داشت: فعالیت ها در بنادر ایران حتی یك لحظه هم متوقف نمی گردد.به گزارش پلات به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد اضافه کرد: در بخش دریایی کشور قابلیت های بسیار زیادی داریم و در دنیا روی این مساله تمرکز زیادی وجود دارد که جمهوری اسلامی ایران در این بخش دارای چه ظرفیت هایی است و در عین حال چه فعالیتهایی انجام می شود.

ناوگان حمل و نقل دریایی ایران؛ جزو ناوگان های بزرگ دنیا
وی افزود: ناوگان حمل و نقل دریایی ایران، جزو ناوگان های بزرگ دنیا به حساب می آید و بنادر کشور حدود ۲۵۰ میلیون تن در سال ظرفیت دارند، علاوه بر این جمهوری اسلامی ایران در سازمان بین المللی دریانوردی (IMO)، بعنوان یک کشور مهم در حوزه دریایی تلقی می شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در بخش دریایی فضای مناسبی وجود دارد که ظرفیت های کشور بیشتر از پیش معرفی شود، اظهار داشت: بنادر کشور به صورت شبانه روزی در حال فعالیت هستند و به صورت مثال بندر امام خمینی (ره) به صورت ۲۴ ساعته در حال تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی است و در بندر شهید رجایی هم حتی یک لحظه، فعالیت ها متوقف نمی گردد.

خواهرخواندگی بنادر ایران با بیشتر از ۴۰ بندر دنیا
راستاد افزود: بنادر تجاری مهمترین شاخص و معیار برای فعال بودن تجارت و اقتصاد یک کشور است و نشان دادن ظرفیت های سازمان بنادر و دریانوردی مساله بسیار مهمی در بخش تجاری کشور به حساب می آید.
وی با اشاره به اینکه بنادر کشور با بیشتر از ۴۰ بندر دنیا تفاهم نامه خواهرخواندگی دارند، اظهار داشت: علاوه بر این با تعداد زیادی بندر دیگر هم در حال مذاکره هستیم و بیشترین خواهر خواندگی در این بین مربوط به بندر شهید رجایی است.

1399/05/16
11:32:23
5.0 / 5
2133
تگهای خبر: بنادر , حمل و نقل , رجا , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
پلات