فعالیت بیشتر از ۱۰ هزار تعاونی زنان در كشور

فعالیت بیشتر از ۱۰ هزار تعاونی زنان در كشور

به گزارش پلات معاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی از فعالیت بیشتر از ۱۰ هزار تعاونی زنان با اشتغالزایی ۱۲۰ هزار نفر اطلاع داد و راه اندازی مراكز نوآوری بخش تعاون را باعث افزایش بهره وری تعاونی ها دانست.


محمد جعفر کبیری در گفتگو با ایسنا، از تاسیس مراکز نوآوری در بخش تعاون بعنوان یکی از اقدامات مهم وزارت تعاون در جهت ارتقای بهره وری تعاونی ها نام برد و اظهار داشت: یکی از برنامه های وزارت تعاون راه اندازی مراکز نوآوری تعاون است که با همراهی و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با هدف افزایش بهره وری و شفافیت در تعاونی ها و ایجاد و توسعه تعاونی های نوآور دنبال می نماییم.
افزایش بهره وری تعاونی ها با سامانه جامع بخش تعاون
وی ایجاد سامانه جامع هوشمند بخش تعاون را همچون اقدامات بهره ورانه بخش تعاون برشمرد و اظهار داشت: این سامانه در واقع پنجره واحد خدمات بخش تعاون است که امکان نظارت مستقیم و مستمر اعضا بر فعالیت و عملکرد اعضای هیات مدیره و مدیران عامل را به وجود می آورد.
فعالیت ۱۰ هزار تعاونی زنان با اشتغالزایی ۱۲۰ هزار نفر
معاون امور تعاونی های وزارت تعاون، با تاکید بر نقش موثر تعاونی های زنان در توسعه اقتصادی و اجتماعی اظهار داشت: هم اکنون بیشتر از ۱۰ هزار و ۲۶۰ تعاونی زنان با اشتغالزایی ۱۲۰ هزار نفر در کشور مشغول فعالیت هستند که این تعداد تعاونی، حدود ۱۱۹ هزار نفر عضو را شامل می شوند.
کبیری، پشتیبانی از تشکیل و توسعه تعاونی های زنان و پشتیبانی از اقشار صدمه پذیر، زنان سرپرست خانوار و توان یابان را از دیگر اقدامات وزارت تعاون برشمرد.
ایجاد بیشتر از ۱۰ هزار شغل در طرح روستا تعاون
او در آخر به تشکیل تعاونی توسعه و عمران شهرستانی در ۲۷ استان کشور اشاره نمود و اظهار داشت: در بحث توسعه تعاونی های روستایی، وزارت تعاون طرح روستا تعاون را با پشتیبانی از ۸۵۸ تعاونی در دستور کار قرار داده که تابحال بیشتر از ۱۰ هزار و ۴۰۰ شغل بوجود آورده است.
به گزارش پلات به نقل از ایسنا، پیش از این ۱۰۳ تعاونی توسعه و عمران شهرستانی با عضویت ۱۰۰ هزار نفر در کشور تشکیل شده بود.1399/06/10
17:40:09
5.0 / 5
1803
تگهای خبر: جت , خدمات , شهر , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
پلات