مسكن مهر نیمه تمام به ۵۰ هزار واحد رسید

مسكن مهر نیمه تمام به ۵۰ هزار واحد رسید

به گزارش پلات در شرایطی كه تا آخر سال ۱۳۹۵ بالغ بر ۲۷۰ هزار واحد مسكن مهر نیمه تمام بود الان این تعداد به ۵۰ هزار واحد رسیده است.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، بر مبنای اعلام مسؤلان حدود ۵۰ هزار واحد مسکن مهر نیمه تمام به استثنای واحدهایی که دارای مشکلات حقوقی هستند وجود دارد. اسفند ماه ۱۳۹۵ قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر گفته بود که تعداد واحدهای نیمه تمام مسکن مهر ۲۷۰ هزار واحد است. ۱۷ خرداد ماه سال جاری وزیر راه و شهرسازی این تعداد را ۶۶ هزار واحد و قائم مقام او ۱۰ شهریورماه واحدهای نیمه کاره مهر را ۶۰ هزار واحد اعلام نموده بود. ازاین رو از ۱۷ خردادماه تابحال ۱۶ هزار واحد تکمیل شده است.
البته آمار و ارقام نشان داده است ۳۱۱ هزار و ۹۰۰ واحد مسکن مهر غالباً دارای پیشرفت فیزیکی مناسبی هستند و هنوز تحویل نشده که علت اصلی آن به ضعف دستگاه های خدمات رسان در تأمین انشعابات مربوط می شود.
از سال ۱۳۸۶ تابحال ۲ میلیون و ۳۶۸ هزار و ۸۶۸ واحد مسکن مهر تعریف شده است. البته آمار بانک مسکن از سال ۱۳۸۸ تا کنون از تأمین اعتبار ۲ میلیون و ۳۷۱ هزار و ۵۴۱ واحد حکایت دارد.
به هر ترتیب تا امروز ۲ میلیون و ۵۹ هزار و و ۶۴۱ واحد مسکونی مهر در شعب بانک مسکن تعیین تکلیف شده که به معنای تحویل واحد است. این تعداد تا ابتدای بهمن ماه ۱۳۹۸ بالغ بر ۲ میلیون و ۲۴ هزار و ۲۶۸ واحد بود.
بدین ترتیب ۳۱۱ هزار و ۹۰۰ واحد باقی مانده که یا دارای پیشرفت فیزیکی مناسبی هستند و تا آخر سال جاری واگذار می شوند یا به علت مشکلات حقوقی از پیشرفت کمتر از ۳۰ درصد برخوردار می باشند و بانک مسکن نمی تواند آنها را به مرحله فروش اقساطی برساند.
گفته می شود بخش زیادی از واحدهای نیمه تمام در استان تهران و البرز در سه شهر پردیس پرند و هشتگرد قرار دارد. در شهر پردیس از حدود ۸۵ هزار واحد تابحال ۴۵ هزار تحویل شده و ۱۴ هزار واحد آماده واگذاری است. تا آخر آبان ماه هم ۷۰۰۰ واحد دیگر آماده افتتاح می گردد.
احمد اصغری مهرآبادی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر خطاب به دست اندرکاران مسکن مهر در سرتاسر کشور اظهار داشت: همانطور که پیش از این هم اعلام نموده ایم، برای تحویل واحدها به متقاضیان نباید منتظر افتتاح رسمی بود و با عنایت به گرفتاری مردم باید هرچه زودتر واحدها را به متقاضیان و مالکان تحویل دهند.
او افتتاح بیشتر از ۲۰ هزار واحد مسکن مهر را در آبان ماه جاری نوید داد و با اشاره به اینکه آماده سازی این تعداد واحد، بی نظیر است، ابراز امیدواری کرد: افتتاح این واحدها با حضور مقامات ارشد کشوری در آبان ماه صورت گیرد.

منبع:

1399/06/27
19:26:16
5.0 / 5
1941
تگهای خبر: خدمات , شهر , شهرسازی , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
پلات