مهر خبر می دهد

فرودگاه چابهار از بامداد امروز بازگشایی شد

فرودگاه چابهار از بامداد امروز بازگشایی شد

به گزارش پلات اطلاعات پروازی سایت ردیابی پروازها نشان داده است از صبح امروز ۳ سورتی پرواز ورودی به چابهار و ۳ خروجی به مقاصد تهران و زاهدان داشته است.به گزارش پلات به نقل از مهر، در حالیکه از ۵ شنبه هفته گذشته بر مبنای اعلام شرکت مجری پروازهای فرودگاه کنارک-چابهار، به علت تعمیرات سطوح پروازی از جانب یگان نظامی مالک این فرودگاه، نشست و برخاست هواپیما در فرودگاه چابهار متوقف شده بود، بررسی ها نشان می داد که تعمیرات سطوح پروازی (باندها) و دستگاه های ناوبری و کمک ناوبری هوایی این فرودگاه در ماه های اخیر بازسازی شده است.
در پی این اتفاق، احمد علی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان با ورود به این موضوع، از نیروی هوایی ارتش خواست تا هر چه سریع تر نسبت به بازگشایی فرودگاه اقدام نماید.
بر اساس اعلام استاندار سیستان و بلوچستان، خواسته نیروی هوایی ارتش، توقف راه اندازی فرودگاه جدید چابهار بود که از جانب سازمان منطقه آزاد در حال راه اندازی است.
با این حال، تورج دهقانی زنگنه معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری روز گذشته با سفر به این فرودگاه، از نزدیک در جریان مشکلات پیش آمده میان طرف های درگیر در این قضیه قرار گرفت.
به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، به دستور اسلامی وزیر راه، مشکلات پیش آمده به صورت موقت رفع و قرار شد از بامداد امروز چهارشنبه ۲۶ شهریور ماه، فرودگاه چابهار بازگشایی شود؛ ضمن اینکه مقرر شد از شنبه هفته آینده مذاکراتی برای رفع کامل و دراز مدت مشکلات پیش آمده آغاز شود.
بررسی های سایت فلایت رادار ۲۴ (وبسایت ردیابی پروازهای تجاری) نشان داده است ۴: ۳۰ صبح امروز (۲۶ شهریور) یک فروند هواپیمای کاسپین و ۹: ۱۵ هواپیمای زاگرس از مبدأ فرودگاه مهرآباد و ۹: ۵۰ هم هواپیمای ایران ایر از مبدأ فرودگاه زاهدان وارد چابهار شده اند؛ همینطور همین هواپیماها در ساعات ۵: ۳۰، ۱۰: ۰۰ و ۱۰: ۳۵ چابهار را به مقاصد تهران و زاهدان ترک کرده اند.

اطلاعات فرودگاه مهرآباد هم نشان داده است فردا ۵ شنبه ۲۷ شهریور در ساعات ۷: ۱۰، ۷: ۳۵ و ۸: ۱۵ شرکت های ایران ایر، زاگرس و معراج پروازهایی به مقصد فرودگاه چابهار خواهند داشت.
منبع:

1399/06/28
14:47:22
5.0 / 5
1771
تگهای خبر: بازسازی , سایت , سفر , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
پلات