اسلامی:

۱۲۰ هزار متقاضی برای دریافت وام ودیعه مسكن به بانك ها عرضه شدند

۱۲۰ هزار متقاضی برای دریافت وام ودیعه مسكن به بانك ها عرضه شدند

به گزارش پلات وزیر راه و شهرسازی از آمادگی بانك ها برای پرداخت تسهیلات به بخش مسكن آگاهی داد و اظهار داشت: برمبنای آخرین آمار 120 هزار متقاضی برای دریافت وام ودیعه مسكن به بانك ها معرفی گشتند.به گزارش پلات به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی درباب جلسه ای که با بانک ها برای تسریع در پرداخت وام ودیعه مسکن برگزار شد، گفت: در جلسه با بانک ها مقرر شد تا بانک ها در پرداخت وام ودیعه مسکن و همین طور ارائه تسهیلات به طرح اقدام ملی مسکن، تسریع داشته باشند تا مستأجران زودتر بتوانند به ودیعه مورد درخواست خود برسند.
وزیر راه و شهرسازی همین طور درباب ضمانت های وام ودیعه مسکن اعلام نمود: در جلسه با بانک ها، مقرر شد تا مطابق مصوبه ستاد ملی کرونا عمل شود. بدین معنا که برای وام های ۱۵ میلیون تومان بدون ضامن غیر و تنها با ضمانت خود شخص وام گیرنده، تسهیلات وام مسکن پرداخت گردد و برای وام های ۳۰ و ۵۰ میلیون تومانی با یک ضامن، پرداخت تسهیلات صورت گیرد.
اسلامی توضیح داد: باتوجه به مشارکت بانک ها در تامین منابع تسهیلاتی طرح اقدام ملی، مقرر شد جلساتی اختصاصی با هر یک از بانک ها اجرا شود و درباب چگونگی تخصیص منابع و چگونگی پرداخت، نتیجه ای واحد اتخاذ شود. همین طور مقرر شدت تا در کنار بانک مسکن، سایر بانک ها با تمامی قدرت خود در حوزه مسئولیتی بخش مسکن کمک دهنده باشند و تعداد بیشتری از متقاضیان برای ستاندن تسهیلات مسکن، پوشش داده شوند.
وی درباب آخرین آمار از وام ودیعه مسکن، اظهار داشت: تا امروز بیش از ۱۲۰ هزار نفر به کارتابل بانک عرضه شدند که از این تعداد حدود ۲۱ هزار نفر تشکیل پرونده انجام شده و نزدیک به ۱۲ هزار تسهیلات پرداخت شده است.


منبع:

1399/06/28
20:09:26
5.0 / 5
1734
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
پلات