رئیس سازمان بنادر و دریانوردی كشور:

فاز سوم طرح توسعه بندر شهید رجایی در حال پیشرفت است

فاز سوم طرح توسعه بندر شهید رجایی در حال پیشرفت است

به گزارش پلات رئیس سازمان بنادر و دریانوردی كشور اظهار داشت: فاز سوم طرح توسعه بندر شهید رجایی با حداكثر توان داخلی در حال پیشرفت است.به گزارش پلات به نقل از مهر، محمد راستاد ظهر شنبه در حاشیه بازدید اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری ضمن تشریح روند پیشرفت فاز سوم طرح توسعه بندر شهید رجایی اظهار داشت: این طرح یکی از پروژه های عظیم بندرسازی در کشور است که هم به لحاظ تجهیزات فنی و هم روند ساخت و سازهای عمرانی دارای پیچیدگی های خاص و خصوصیت های منحصر بفردی است.
معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: فاز ۳ توسعه پایانه کانتینری این بندر در مجموع شامل راه اندازی ۱۴۰۰ متر اسکله، ۴ میلیون متر مکعب لایروبی و راه اندازی ۱۱۳ هکتار محوطه کانتینری پسکرانه است که با حداکثر توان داخلی در دست اجراست.
وی تصریح کرد: تکمیل این فاز شرایط برای پهلوگیری کشتی های بزرگ کانتینری با ظرفیت ۱۸ هزار TEU در بندر شهید رجایی را فراهم ساخته و ۲.۲ هزارTEU کانتینر به ظرفیت این بندر اضافه می شود.
راستاد در جمع شرکت کنندگان آیین بهره برداری از ۱۲ پروژه دریایی و بندری تصریح کرد: ارتقاء جایگاه بندر کانتینری شهیدرجایی در رقابت با سایر بنادر منطقه، افزایش اسمی تخلیه و بارگیری ترمینال کانتینری از ۶، ۳ میلیون TEU به ۸، ۴ میلیون TEU با قابلیت پهلودهی شناورهای با ظرفیت ۱۸۴۰۰ TEU و تناژ ۱۸۵۰۰۰ DWT، با عمق ۱۷، ۵ متر از مهمترین شاخصه های فاز سوم طرح توسعه بندر شهید رجایی است.
مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: طرح توسعه بندر شهید رجایی چه در بحث طراحی و چه در حوزه ساخت کاملاً به شکل بومی و با تاکید بر توان داخلی در حال انجام می باشد.


منبع:

1399/07/06
20:24:58
5.0 / 5
1739
تگهای خبر: بنادر , پروژه , رجا , سازه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
پلات