مدیرعامل شركت راه آهن پاسخ داد

راه آهن خواف-هرات كی راه می افتد؟

راه آهن خواف-هرات كی راه می افتد؟

مدیرعامل شركت راه آهن از آغاز عملیات بهره برداری از خط ریلی خواف-هرات، بلافاصله بعد از افتتاح این خط ریلی آگاهی داد.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، محمد رسولی، مدیرعامل شرکت راه آهن درباره نحوه همکاری با افغانستان در بهره برداری از بخش اعظم خط ریلی خواف-هرات اظهار داشت: الان در حال نهایی کردن قرارداد بهره برداری هستیم و به محض افتتاح این خط ریلی، عملیات بهره برداری را با همکاری طرف افغان آغاز خواهیم کرد.
وی با اعلان اینکه از گذشته با راه آهن افغانستان همکاری داشته ایم و دوره های آموزشی را برای پرسنل راه آهن این کشور برگزار کرده ایم، اضافه کرد: شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، دور جدید آموزش نیروهای راه آهن افغانستان را تدارک دیده است.
رسولی عنوان کرد: این دوره ها به زودی و به میزبانی چند استان کشورمان برای پرسنل راه آهن افغانستان انجام خواهد شد. همین طور امیدواریم با بازگشایی ششمین مرز ریلی، مراودات حمل و نقل بار و مسافر با کشور افغانستان بوسیله شبکه ریلی، تسهیل شود و افزایش پیدا کند.
به گزارش پلات به نقل از ایسنا، راه آهـن خواف-هرات، به طول ۱۳۹ کیلومتر، یک خطه ساخته شده است و خواف در استان خراسان رضوی را به هرات، دومین شهر پرجمعیت افغانستان متصل می کند. ۸۰ کیلومتر از این خط ریلی در خاک ایران و ۱۴۰ کیلومتر آن در کشور افغانستان قرار دارد. این پروژه از سال های ۱۳۸۱ - ۱۳۸۲ استارت خورده است، دارای چهار قطعه بوده که سه قطعه آن از خواف تا ایستگاه شمعتیغ و بعد از آن ایستگاه جونو در تعهد ایران است و قطعه چهارم که از این ایستگاه شروع شده و به هرات می رسد را افغانستانی ها متعهد به ساخت و بهره برداری از آن شده اند. این خط ریلی قرار بود تا آخر سال گذشته به بهره برداری برسد به سبب آنچه ناامنی در خاک این کشور همسایه عنوان می شد به تاخیر افتاد و حالا بنظر می رسد آماده بهره برداری بوده و آبان ماه امسال به بهره برداری خواهد رسید.1399/07/19
20:46:51
5.0 / 5
1545
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
پلات