ایرانیها در صدر خریدان ملك در تركیه

ایرانیها در صدر خریدان ملك در تركیه

پلات: به مانند ماه های قبل، ایرانیها بیش از هر ملیت دیگری در تركیه خانه خریده اند.


به گزارش پلات به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، با وجود شیوع ویروس کرونا در ترکیه، تمایل اتباع خارجی برای خرید خانه در ترکیه افزایش داشته است؛ به شکلی که طبق اعلام مرکز آمار این کشور، در ۱۲ ماه منتهی به سپتامبر، میزان خرید خانه توسط اتباع خارجی با هدف ستاندن اقامت و شهروندی ترکیه نسبت به زمان مشابه سال قبل ۲۶.۱ درصد افزایش داشته و به ۵۲۶۹ واحد رسیده است.
استانبول محبوب ترین شهر برای خرید خانه توسط اتباع خارجی بوده و طی این مدت ۲۳۷۰ مورد از کل معاملات مسکن صورت گرفته توسط اتباع خارجی مربوط به این شهر بوده است. بعد از استانبول نیز شهرهای آنتالیا با ۱۰۱۸ مورد و آنکارا با ۳۴۷ مورد، محبوب ترین شهرها برای خرید خانه در ترکیه توسط اتباع خارجی بوده اند.
به گفته مرکز آمار ترکیه، طی این مدت اتباع ایرانی با خرید ۹۰۸ واحد خانه بزرگ ترین گروه خریدار خارجی مسکن ترکیه بوده اند و عراقی ها، روس ها، آذربایجانی ها افغان ها در رده های بعدی قرار گرفته اند.
آلتان الماس- مدیر بخش سرمایه گذاری و توسعه موسسه کاناتدر - اظهار داشت: تمایل بالای اتباع خارجی برای خرید ملک در ترکیه نشان میدهد که این کشور به یک رقیب برای کشورهای اروپایی حوزه مدیترانه تبدیل گشته است. نسبت به اینکه روند فعلی در آینده تداوم داشته باشد خوشبین هستیم.
در مجموع ۱۲ ماه منتهی به سپتامبر امسال ۱۳۶ هزار و ۷۴۴ مورد فروش ملک در ترکیه به ثبت رسیده است که نسبت به زمان مشابه سال قبل حدود ۶.۵ درصد کاهش پیدا کرده است. ۱۰۸ هزار و ۴۲۱ خانه از خانه های فوق نوساز بوده اند.
طبق قوانین جدید، اتباع خارجی با خرید خانه ای به ارزش ۲۵۰ هزار دلار و بالاتر می توانند شهروندی و تابعیت ترکیه را به دست آورند. از زمان تصویب این قانون، خرید خانه توسط خارجی ها رونق زیادی گرفته است.
منبع:

1399/07/26
14:03:35
5.0 / 5
1561
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
پلات