آغاز دور دوم مذاكرات ایران و كی یف درباره سانحه هواپیمای اوكراینی

آغاز دور دوم مذاكرات ایران و كی یف درباره سانحه هواپیمای اوكراینی

دور دوم مذاكرات ایران و اوكراین در مورد سانحه سقوط هواپیمای اوكراینی بامداد امروز دوشنبه در تهران شروع شد. این مذاكرات مقرر است تا 30 مهرماه ادامه داشته باشد.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، محسن بهاروند معاون امور حقوقی و بین المللی وزیر امور خارجه کشورمان سرپرستی تیم ایران در در این دور از مذاکرات را بر عهده دارد و معاون حقوقی وزیر امور خارجه اوکراین ریاست تیم کشورش را بر عهده دارد. این مذاکرات از امروز تا ۳۰ مهرماه در تهران ادامه خواهد داشت.
در جریان این مذاکرات در ابتدا جلسات کارشناسی کمیته ها برگزار می گردد و سپس معاونین وزیران امورخارجه دو کشور نتایج جلسات کارشناسی را مورد بحث قرار خواهند داد.
محسن بهاروند معاون وزیر خارجه و رئیس هیات ایرانی در این مذاکرات، در مورد محور رایزنی های تهران و کی یف دراین دور از مذاکرات گفته است: در این دور از مذاکرات سه جلسه فنی برگزار می شود یکی از این جلسات در مورد بحث های فنی است که سازمان هواپیمایی انجام خواهد داد. یک جلسه در مورد مسائل قضایی است که همکاران قوه قضاییه انجام می دهند و یک جلسه هم در مورد مسائل حقوقی درباره میزان غرامت افراد و هواپیماست.
بهاروند با اعلان اینکه بعد از آنکه این سه گروه با یکدیگر ملاقات کرده و پیشرفت حاصل شد، یک جلسه عمومی خواهیم داشت، اضافه کرد: در آن جلسه، من و همتای اوکراینی بعلاوه همه گروه هایی که با هم مذاکره کردند، حضور خواهیم داشت و پیشرفت های آنها را می بینیم.
وی افزود: اگر راهنمایی لازم باشد، راهنمایی هایی را انجام می دهیم و قدم های بعدی را تعریف می نماییم که دور بعدی مذاکره باشد. اهتمام مان این است که هر چه سریعتر در کوتاه ترین زمان به نتیجه برسانیم
به گزارش پلات به نقل از ایسنا، دور اول این مذاکرات در ایام ۹ و ۱۰ مرداماه سال جاری به سرپرستی محسن بهاروند معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه در شهر کی یف اوکراین انجام شد.
در ملاقات هیات ایرانی با "یوگنی ینین" معاون وزیر امور خارجه و هیات کارشناسی اوکراینی، ابعاد مختلف فنی و حقوقی حادثه مورد بررسی قرار گرفت و درباب ادامه مسیر همکاریهای دو کشور توافقات لازم بدست آمد.
پس از مذاکرات دوجانبه معاونین وزرای خارجه دو کشور، نشست مجازی با حضور نمایندگان کشورهای دخیل در موضوع شامل کانادا، انگلیس و سوئد انجام شد.
در ملاقات هیات ایرانی با وزیر امور خارجه اوکراین نیز، طرفین با تاکید بر اهمیت حفظ و گسترش روابط دوجانبه جمهوری اسلامی ایران و اوکراین، بر لزوم سریع حل و فصل موضوع سانحه سقوط هواپیما تاکید نمودند.
به گزارش پلات به نقل از ایسنا، مدتی پیش محسن بهاروند معاون وزارت امور خارجه درباره سفر هیات ایرانی به ریاست خود به کی یف اظهار داشت: این سفر به همراه هیاتی متشکل از ۹ نفر از نمایندگان سازمان های ذیربط از نیروهای مسلح، قوه قضاییه، ریاست جمهوری و سازمان هواپیمایی کشوری به اوکراین انجام شد و با همکاران اوکراینی مذاکرات خوبی داشتیم.
بهاروند درباب مذاکرات با طرف اوکراینی اظهار نمود: در روز اول سفر با نمایندگان ذیربط اوکراینی و نمایندگان وزارت امور خارجه این کشور مذاکره داشتیم. در روز دوم هم با وزیر امور خارجه اوکراین مذاکره کردیم. ما نسبت به مذاکراتی که انجام شد تا اینجا خوش بین هستیم و تفاهم خوبی با همکاران اوکراینی داشتیم و کوشیدیم که سوءتفاهم ها رفع گردد.1399/07/28
16:11:39
5.0 / 5
1531
تگهای خبر: سفر , شهر , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
پلات