دبیر انجمن ایرلاین ها:

ستاد كرونا در محدودیت مسافرگیری هواپیماها تجدید نظر كند

ستاد كرونا در محدودیت مسافرگیری هواپیماها تجدید نظر كند

پلات: دبیر انجمن شركت های هواپیمایی ایران، خواهان تجدید نظر وزارت بهداشت در اجرای محدودیت ۶۰ درصدی فروش ظرفیت پروازهای داخلی شد.به گزارش پلات به نقل از صداوسیما، مقصود اسعدی سامانی با اشاره به دستورالعمل وزارت بهداشت در خصوص اجبار شرکت های هواپیمایی جهت استفاده از ۶۰ درصد ظرفیت هواپیماهای خود، اضافه کرد: با وجود اینکه شرکت های هواپیمایی (ایرلاین ها) ایرانی موظف به رعایت این دستورالعمل هستند، اما نرخ بلیت ها تغییر نخواهد نکرد و بلیت ها همچنان با نرخ قبلی به فروش می رسند.
وی با اشاره به اینکه شرکت های هواپیمایی در دنیا، محدودیتی برای پذیرش مسافر در هواپیماهای خود ندارند، افزود: هیچ استانداردی برای کاهش ظرفیت هواپیما در دنیا وجود ندارد و فقط در کشور ما، به علت شیوه نامه ای که وزارت بهداشت تکلیف کرده است، این محدودیت اجرا می شود.
اسعدی سامانی تصریح کرد: حالا شرکت های هواپیمای خارجی که از ایران عبور می کنند شامل این طرح نمی شوند.
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی اظهار داشت: در شرایط فعلی، شرکت های هواپیمایی افزایش نرخی نخواهند داشت و چنانچه دولت بتواند تسهیلاتی را در اختیار این شرکت ها قرار دهد و هزینه آنها را جبران کند، نرخ ها به همین صورت باقی خواهند ماند، در غیر این صورت شرکت های هواپیمایی (ایرلاین ها) مجبور به افزایش قیمت خواهند شد.
وی با یادآوری از اینکه تابحال هیچ شرکت هواپیمایی بلیت های کلاس اکونومی اش را بالاتر از نرخ تعیین شده اعلام نکرده است، اظهار داشت: افزایش نرخ بلیت، صرفا در کلاس های بیزنس به علت خدماتی که عرضه می دهند رخ داده است. اما در کلاس های اکونومی، شرکت های هواپیمایی موظف به عرضه بلیت در دامنه نرخ تعیین شده هستند.
اسعدی سامانی بر لزوم تغییر نرخ بلیت سفرهای هوایی تصریح کرد و اضافه کرد: با این نرخ تعیین شده، شرکت های هواپیمایی فقط می توانند هزینه کارکنان خویش را تأمین کنند و در نتیجه امکان جایگزینی تجهیزات و امکانات خویش را برای پایداری در این صنعت ندارند.
وی با انتقاد از رویکرد وزارت بهداشت در کاهش ظرفیت هواپیماهای کشور، افزود: مطابق آمار از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون مسافر هوایی در جهان، تابحال فقط ۴۴ نفر به کرونا مبتلا شده اند. یعنی از هر ۲۷ میلیون مسافر هوایی، فقط یک نفر به کرونا مبتلا شده است و با عنایت به این موضوع، شرکت های هواپیمایی کشور منتظر تجدید نظر وزارت بهداشت در زمینه محدودیت های هوایی هستند.


منبع:

1399/08/03
20:48:16
5.0 / 5
1402
تگهای خبر: استاندارد , خدمات , سفر , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
پلات