یوسفی :

مجلس گرانی نرخ بلیت هواپیما راپیگیری می كند

مجلس گرانی نرخ بلیت هواپیما راپیگیری می كند

عضو كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: متأسفانه در حوزه حمل و نقل هوایی اِشكالات ساختاری داریم و مجلس مبحث گرانی بلیت هواپیما را پیگیری جدی می كند.مجتبی یوسفی در گفتگو با خبرنگار مهر با انتقاد از گرانی شدید بلیت هواپیما تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که متأسفانه در این دولت می بینیم، بی برنامگی در حوزه اقتصادی می باشد و دولت به جای آنکه فرآیندها را اصلاح کند تا هزینه ها کاهش پیدا کند، کوتاه ترین و سریع ترین راه در این حوزه را انتخاب می کند که آن گرانی است.
وی بیان نمود: گران کردن کالاها و خدمات گوناگون سیاستی است که متأسفانه در این دولت می بینیم و آنان حل مشکلات را گویا گرفتن پول از مردم می دانند.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ما در حوزه حمل و نقل هوایی اشکالات ساختاری داریم، خاطرنشان کرد: در دوران وزارت وزیر سابق راه و شهرسازی طرحی عنوان شد در خصوص اینکه قیمت بلیت هواپیما آزاد و شناور شود؛ یعنی آنان معتقد بودند که قیمت ها باید بر مبنای عرضه و تقاضا تعیین شود.
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اینکه قیمت ها بر مبنای عرضه و تقاضا تعیین شود، مورد توافق همه است اما این مقدمه مورد توجه قرار نگرفت که طرح آزادسازی و شناورسازی بلیت هواپیما در کشوری به خوبی نتیجه می دهد که ایرلاین های بسیار زیاد و متنوعی دارد.
وی اظهار داشت: برای مثال بعضی از کشورها ۳۰ ایرلاین دارند و مشتری خودش بر مبنای خدماتی که آن ایرلاین ها عرضه می دهند، ایرلاین مورد نظر را انتخاب می کند اما در ایران این تنوع وجود ندارد و حتی بعضاً نمایندگان مجلس هم نمی توانند بلیت هواپیما تهیه کنند.
یوسفی متذکر شد: درواقع قیمت بلیت هواپیما در زمان فعالیت وزیر سابق راه و شهرسازی شناور شد، این اقدام را به اسم «چارتر کردن» عملیاتی کردند، هم اکنون هم هیچ کنترلی بر قیمت ها نمی گردد و در روزهای پیک، قیمت بلیت هواپیما حتی تا سه برابر در ایام معمولی فروخته می شود.
وی با اشاره به اینکه این شرایط نشان داده است که عرضه و تقاضای ما صحیح نیست و همینطور نیاز بازار تأمین نمی گردد، تصریح کرد: اخیراً مسؤلان ذیربط در کمیسیون عمران مجلس حضور بهم رساندند و ما به آنان گفته ایم که کشورمان در حوزه بار هوایی هیچ کاری انجام نداده درحالی که چنین فعالیتی بسیار پرارزش است و اگر این مساله محقق شود، سبب تحقق درآمدی می شود و نیازی به گرانی بلیت هواپیما نیست.
سخنگوی فراکسیون نیروهای انقلاب اسلامی تاکید کرد: تفاوت مجلس یازدهم با مجالس قبلی در این است که نمایندگان نظارت و پیگیری دائم مسائل را سرلوحه کار خود قرار می دهند، ما همچنان مبحث افزایش شدید قیمت بلیت هواپیما را مورد بررسی قرار می دهیم و کوتاه نمی آییم و از ظرفیت های قانونی خود استفاده می نماییم تا این مشکل حل و فصل شود.

1399/08/16
19:09:00
5.0 / 5
1437
تگهای خبر: جت , حمل و نقل , خدمات , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
پلات