تكمیل بالگرد صبا ۲۴۸ از جانب محققان كشور

تكمیل بالگرد صبا ۲۴۸ از جانب محققان كشور

به گزارش پلات ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل هوشمند معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری علاوه بر اجرای پروژه طراحی و ساخت سامانه كمك ناوبری بصری طرح تولید موتورهای هوایی و تكمیل بالگرد صبا ۲۴۸ را اجرایی كرده است.


به گزارش ایسنا، صنعت هوایی و هوانوردی یکی از راهبردی ترین صنایع هر کشور است و اگر نیازهایی مانند ساخت قطعات یدکی و فرودگاهی آن نباشد، عملا صنعتی وابسته و متکی به واردات خواهیم داشت؛ ازاین رو ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل هوشمند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای دوام آوردن این صنعت در ایام سخت تحریم های اقتصادی به دنبال یافتن روش هایی است که بتواند شبکه ای داخلی از زیرساخت های مورد نیاز آنرا ایجاد نماید.
در حوزه تجهیزات فرودگاهی «پروژه های طراحی و ساخت سامانه کمک ناوبری بصری (روشنایی باند)»، «دستگاه سنجش اصطکاک سطوح پروازی»، «رادار mssr»، «دستگاه dme» و «برج مراقبت سیار» در تعامل و همکاری با شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، توسط شرکتهای دانش بنیان و صنایع نرم و خلاق و موسسات پژوهشی و واحدهای فناور دانشگاهی نهایی شده است و پروژه های دیگری هم در مراحل مختلف اجرایی قرار دارد.
بر این اساس با کمک بخش های دولتی، خصوصی و شرکتهای دانش بنیان و صنایع نرم و خلاق، شبکه ای از تعمیرات فرودگاهی در کشور بوجود آمده است تا با کمک این شبکه و آورده های داخلی، نیازهای این بخش از صنعت هوایی و هوانوردی مرتفع شود.
بر مبنای اعلام معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، البته این ستاد با کمک زیست بوم فناوری و نوآوری محصولات دیگر این صنعت مانند تولید موتورهای هوایی، تکمیل بالگرد صبا ۲۴۸ و ساخت قطعات یدکی برای پیشتیبانی وسایل هوایی را هم اجرایی کرده و همینطور ساخت تجهیزات هواشناسی و تعمیرات فرودگاهی را هم در اولویت کاری قرار داده است.1399/08/17
13:23:18
5.0 / 5
1133
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
پلات