با تصویب شورای عالی هواپیمایی

قیمت بلیت هواپیما افزایش یافت

قیمت بلیت هواپیما افزایش یافت

با تصویب شورایعالی هواپیمایی كشوری قیمت بلیت هواپیما برای پروازهای داخلی با افزایش ۱۰ درصدی نسبت به جدول نرخی اعلام شده در خرداد ماه سال جاری روبرو شده و حداقل قیمت ها و محدودیت حداقل قیمت ها از این نرخ نامه حذف شد.به گزارش پلات به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، عصر امروز جلسه شورایعالی هواپیمایی کشوری با حضور نمایندگان وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت امور خارجه، عضو ناظر کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، سازمان برنامه و بودجه، دادستانی عمومی و انقلاب تهران، عضو آگاه شورایعالی هواپیمایی کشوری، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" و نماینده شرکتهای هواپیمایی داخلی برگزار گردید.

در این جلسه، نماینده شرکتهای هواپیمایی داخلی، گزارشی از شرایط این شرکت ها با عنایت به افزایش نرخ ارز، کاهش تعداد پروازها و مسافرین بدلیل گسترش ویروس کرونا، اجبار به رعایت پذیرش حداکثر ۶۰ درصدی مسافر در پروازهای داخلی و فشارهای ناشی از تحریم عرضه کرد و در ادامه گزارشی از وضعیت مالی شرکتهای هواپیمایی و همینطور بهای تمام شده هر ساعت صندلی برای پروازهای داخلی قرائت شد.

در آخر جلسه با تایید اعضا قیمت بلیت پروازهای داخلی نسبت به جدول نرخی اعلام شده توسط انجمن شرکتهای هواپیمایی در خرداد ماه ۱۳۹۹ به میزان ۱۰ درصد افزایش پیدا کرد. همینطور مقرر شد محدودیت ارزان ترین نرخ برای شرکت ها از جدول فوق حذف شده و از این به بعد هیچ حداقل قیمتی وجود نخواهد داشت. همینطور هیچ شرکت هواپیمایی مجاز به افزایش قیمت، بالاتر از سقف تعیین شده نیست.

لازم به ذکر است انجمن شرکتهای هواپیمایی متولی ابلاغ قیمت های جدید به شرکت ها بوده و سازمان های نظارتی متولی نظارت بر رعایت سقف اعمال شده هستند.

منبع:

1399/08/25
12:27:51
5.0 / 5
1256
تگهای خبر: هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
پلات