در گفت وگو با پلات تاكید شد

تولید داخلی بهترین جایگزین فروش نفت

تولید داخلی بهترین جایگزین فروش نفت

یك مقام مسئول كارگری می گوید كشورهایی كه در زمینه صادرات، بازارهای جهانی را به دست گرفته اند از تولید داخل آغاز نموده اند و با پشتیبانی از تولیدكنندگان خود توانسته اند به توسعه صادرات دست یابند.هادی ابوی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به کاهش وابستگی بودجه ۱۴۰۰ به درآمدهای نفتی اظهار داشت: کاهش اتکای بودجه به درآمدهای نفتی اقدام مثبتی است و برمبنای آنچه که گفته شده کمتر از ۱۰ درصد بودجه سال بعد وابسته به نفت است؛ بنابر این در شرایطی که نمیتوانیم به فروش نفت و درآمدهای حاصل از آن اتکا نماییم باید روی بخشهای دیگر متمرکز شویم و تولید داخلی بهترین جایگزین فروش نفت می باشد.

وی افزود: سال های سال است که بر لزوم تقویت و پشتیبانی از تولید و استفاده از ظرفیت تولیدکنندگان داخلی تاکید می نماییم چون تقویت تولید به منزله حفظ امنیت شغلی کارگران، جلوگیری از واردات بی رویه کالا و دوام و بقای کارخانه ها است.

ابوی اظهار داشت: اگر از تولید کنندگان حمایت شود می توانند کالای با کیفیت تولید کنند و محصول خودرا در بازار بفروشند در نتیجه مصرف کننده هم تشویق می شود و کالای ایرانی می خرد و سراغ کالای خارجی مشابه تولید داخل نمی رود.

به گفته این مقام مسئول کارگری، خیلی از کشورهایی که امروز در صادرات حرفی برای گفتن دارند و بازارهای جهانی را به دست گرفته اند از تولید داخلی خود آغاز نموده اند.

وی متذکر شد: با کاهش وابستگی بودجه به نفت و درآمدهای نفتی، خودرا ملزم می نماییم که به سمت بخشهایی برویم که ایجاد درآمد کند. صادرات غیرنفتی یکی از بخشهایی است که می تواند کشور را از درآمدهای نفتی بی نیاز کند و ضمن تقویت تولید و توسعه صادرات، برای کشور ارزآوری داشته باشد.

دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران اشاره کرد: ستاندن مالیات و عوارض یکی دیگر از شیوه هایی است که دولتها عموما برای تحقق بودجه دنبال می کنند ولی در وضعیت حاضر بخش تولید با مشکل روبه رو است و تولیدکنندگان توان پرداخت مالیات ندارند و نیازمند حمایت هستند بدین جهت عوارض و مالیاتها باید از بخشهایی گرفته شود که توان پرداخت داشته باشند.
1399/09/02
20:31:07
5.0 / 5
1098
تگهای خبر: تولید , خانه , فروش , كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
پلات