برای واریز وجه مسكن ملی

مهلت به اتمام رسید

مهلت به اتمام رسید

پلات: آخرین فرجه ای که وزارت راه و شهرسازی به متقاضیان واجد شرایط طرح اقدام ملی مسکن برای واریز 40 میلیون تومان داده بود روز گذشته، پنجم دی ماه به انتها رسید.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، بعد از سه بار تمدید فرصت تکمیل موجودی حدود ۴۰ میلیون تومان واحدهای طرح اقدام ملی مسکن، روز گذشته پنجم دی ماه این فرصت به انتها رسید. به زودی برای جایگزینی فهرست ذخیره و ثبت نام دور دوم تصمیم گیری می شود. همین طور حذف شدگان می توانند در مرحله دوم باردیگر نام نویسی کنند. قبل از این اختتام ماههای مهر، آبان و برای کسانی که که پیامک دریافت نکرده بودند انتهای آذرماه و سپس پنجم دی، آخرین مهلت تکمیل موجودی مسکن ملی اعلام شده بود.
طبق اعلام روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی با توجه به این که اطلاعیه جدیدی دراین زمینه صادر نشده است، پنجم دی ماه ۱۳۹۹ فرصت متقاضیان واجد شرایط برای تکمیل موجودی به انتها رسیده و از فهرست حذف شده اند.
طرح اقدام ملی مسکن ۴۰۰ هزار واحد است که ۱۰۰ هزار واحد مربوط به بافت فرسوده است و این تعداد از واحدها آمارشان به شکل مجزا ارائه می شود. درباب ۳۰۰ هزار واحد مسکن ملی در سایر بافت ها تا حالا ۲۴۰ هزار نفر یا نسبت به افتتاح حساب خود اقدام نموده اند و یا اینکه جزو پروژه هایی مشارکتی بودند که زمین طرح اقدام ملی برای راه اندازی واحدها مسکونی به آنها واگذار شده است. با این حساب ۶۰ هزار نفر از ۳۰۰ هزار نفر هنوز وضعیت حساب آنها از نظر تکمیل و یا واریز کل وجه باقیمانده که بنا بگفته محمود محمودزاه، معاون وزیر راه و شهرسازی تا پنجم دیماه درباب آنها تصمیم گیری نهایی خواهد شد.
وی اعلام نمود: الان ۱۶۰ هزار نفر در فهرست ذخیره طرح اقدام ملی مسکن می باشد که اگر بنا به دلایلی افرادی نسبت به واریز وجه اقدام نکنند فهرست ذخیره جایگزین آنها خواهد شد.
مسکن ملی در یک نگاه
شهریوماه ۱۳۹۸ طرح اقدام ملی مسکن با حضور رئیس جمهور کلنگ زنی شد. برای این پروژه ۴۰۰ هزار واحد تعریف شد که در دور اول نام نویسی ۱.۶میلیون نفر بوسیله سایت و پیامک ثبت نام کردند که ۴۶۰ هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند. نخستین واحدها به تعداد ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحد در روز یکم آبان ماه ۱۳۹۹ به دستور رئیس جمهور افتتاح شد. این پروژه بوسیله آورده متقاضیان و ۱۰۰ میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود ۱۸ درصد ایجاد می شود. آورده متقاضیان در مرحله اول حدود ۴۰ میلیون تومان است. میانگین قیمت این واحدها در کل کشور طبق آخرین برآورد از هزینه های تابستان ۱۳۹۹ به متری ۲.۷ میلیون تومان می رسد. ثبت نام مرحله اول به انتها رسیده و متقاضیان واجد شرایط برای بارگذاری مدارک خود باید به سامانه tem.mrud.ir مراجعه کنند. مهلت بارگذاری مدارک و افتتاح حساب، اختتام مهر ماه اعلام شده بود که تا پنجم دی ماه تمدید گردید. در صورت عدم واریز وجه یا انصراف متقاضیان اولیه افرادی از فهرست رزرو جایگزین آنها می شوند.
منبع:

1399/10/07
19:45:47
5.0 / 5
1082
تگهای خبر: پروژه , ثبت نام , سایت , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
پلات