یك مقام مسئول خبر داد:

افزایش 50 درصدی كامیون های خروجی از پایانه های مرزی

افزایش 50 درصدی كامیون های خروجی از پایانه های مرزی

پلات: مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: تعداد کامیون های خروجی از پایانه های مرزی کشور در آذرماه سالجاری نسبت به ماه قبل ۴۹ درصد افزایش یافته است.


به گزارش پلات به نقل از وزارت راه و شهرسازی، جواد هدایتی، مدیر کل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی این سازمان اظهار داشت: در آذرماه سالجاری تعداد ۱۵۹ هزار و ۹۹۶ دستگاه کامیون از پایانه های مرزی جاده ای تردد کرده اند که از روند جهشی تردد از مرزهای زمینی کشور حکایت دارد. وی ادامه داد: از این تعداد حدود ۳۷ هزار دستگاه کامیون مبادرت به صادرات کالا، ۱۰ هزار دستگاه کامیون مربوط واردات کالا و ۷۵۰۰ دستگاه کامیون هم مبادرت به ترانزیت با حمل مستقیم یا یکسره کرده اند. در آذرماه ۱۳۹۹ مرز بازرگان جایگاه نخست صادرات و واردات را به خود اختصاص داد، مرز جلفا در رتبه دوم واردات و آستارا در رتبه دوم صادرات از راه حمل یکسره قرار گرفت.
مدیر کل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی عنوان کرد: در این زمان فعال ترین مرز کشور در زمینه ترانزیت کالا پایانه مرزی باشماق کردستان و بعد از آن پایانه مرزی دوغارون بوده است، همینطور بیشترین صادرات به صورت ترانشیپمنت در مرز پرویزخان انجام شده است.
هدایتی، بیشترین مبادلات و تردد کامیون ها را در پایانه های مرزی کشورهای عراق و افغانستان اعلام نمود و اظهار داشت: یکی از اقدامات شاخص رخ داده در آذرماه، افزایش ۴۹ درصدی خروج از پایانه های مرزی و در نتیجه کاهش ۲۰ درصدی تعداد کامیون های متوقف در پس کرانه پایانه های مرزی کشور بوده است.منبع:

1399/10/13
13:34:19
0.0 / 5
999
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
پلات