مقام مسئول در بنیاد مستضعفان:

هیچ یك از نیروگاه های بنیاد مستضعفان مازوت نمی سوزانند

هیچ یك از نیروگاه های بنیاد مستضعفان مازوت نمی سوزانند

به گزارش پلات مدیرعامل نیروگاه های بنیاد مستضعفان با اشاره به سهم 5 درصدی در تولید برق کشور، اشاره کرد: هیچکدام از نیروگاه های بنیاد مستضعفان مازوت نمی سوزانند و تجهیزات استفاده از مازوت را ندارند.به گزارش پلات به نقل از بنیاد مستضعفان، محسن امیری با اشاره به فعالیت تمام نیروگاه های زیرمجموعه هلدینگ برق و انرژی صبا، اظهار نمود: نیروگاه های زیرمجموعه این هلدینگ جمعاً سهمی معادل ۵ درصد از برق تولید شده در کشور را دارند و ظرفیت تولید آنها معادل بیش از ۳۸۰۰ مگاوات است.
مدیرعامل گروه برق و انرژی وابسته به بنیاد مستضعفان در واکنش به انتشار اخباری در خصوص استفاده از مازوت توسط بعضی از نیروگاه های کشور اضافه کرد: سوخت تمامی نیروگاه های زیرمجموعه این هلدینگ به جز نیروگاه چابهار، گاز است و در صورت قطعی گاز یا هر اتفاق دیگر، هیچیک از این نیروگاه ها، امکان سوزاندن مازوت و استفاده از این سوخت را به سبب عدم دارا بودن تجهیزات متناسب با سوخت مازوت ندارند.
به گفته امیری، نیروگاه چابهار نیز به سبب عدم دسترسی آن منطقه به گاز، گازوئیل سوز است و این نیروگاه نیز به هیچ وجه توانایی استفاده از سوخت مازوت را ندارد.
وی اظهار داشت: سوخت جایگزین گاز در نیروگاه هزار مگاواتی خرمشهر، نیروگاه علی آباد و نیروگاه قم گازوئیل است و نیروگاه خرم آباد نیز باتوجه به جدید الاحداث بودن آن هنوز تجهیزات سوخت جایگزین گاز بطور کامل در آن نصب نشده است.
امیری اشاره کرد: نیروگاه زرگان در اهواز نیز که یک نیروگاه قدیمی است، تمام تجهیزات سوخت مازوت آن، در زمان واگذاری به بنیاد مستضعفان از مدار تولید خارج شد و این نیروگاه نیز به هیچ وجه امکان سوزاندن مازوت و استفاده از این سوخت را ندارد.
مدیرعامل گروه برق و انرژی بنیاد مستضعفان اشاره کرد: حضور بنیاد مستضعفان در صنعت برق و نیروگاهی کشور به سبب کمک به توسعه زیرساخت هایی است که شاید بخش خصوصی تمایل کمتری برای ورود به آن دارد و ما در این مجموعه اقتصادی، نسبت به حفظ محیط زیست و میزان آلایندگی های نیروگاهی حساسیت بالایی داریم.


منبع:

1399/10/16
11:41:42
0.0 / 5
689
تگهای خبر: تولید , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
پلات