در دوران كرونا؛

ساخت ۱۳ بیمارستان جدید

ساخت ۱۳ بیمارستان جدید

وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینکه در دوران کرونا با کوشش های صورت گرفته 13 بیمارستان در سطح کشور ساخته شد، اظهار داشت: یک هزار و 100 تخت بیمارستانی ظرفیت این بیمارستان ها است.محمد اسلامی، در گفتگو با خبرنگار مهر، در بدو ورود به مهدی شهر و بازدید از پروژه بیمارستانی این شهرستان در ادامه روز دوم سفر خود به استان سمنان، با اعلان اینکه یکی از بخش هایی که دولت نگاه ویژه به آنها دارد، مقوله بیمارستان ها است، بیان داشت: ۱۳ بیمارستان در سراسر کشور در دوران کرونا تولید شده است.
وی با اعلان اینکه این بیمارستان ها یک هزار و ۱۰۰ تخت به ظرفیت بیمارستانی کشور افزودند، اشاره کرد: بیمارستان مهدی شهر و شهمیرزاد، متأسفانه به دلیلهای مختلف متوقف بود و ۱۴ سال گذشته، با تلاش راه و شهرسازی خوشبختانه در ضمن همین یک و نیم الی دو سال اخیر این عقب ماندگی جبران شده و وضعیت نسبتاً خوبی دارد و در حال آمادگی برای بهره برداری است.
وزیر راه با اعلان اینکه شرایط بهداشت و درمان متأثر از کرونا، الزامات خودرا تغییر کرده می بیند و پس طبیعتاً ضروری و لازم است که حتما خواسته های جدید بهداشت و درمان استان سمنان نیز در نظر گرفته شود، اظهار داشت: طبیعی است که این مسائل مقداری زمان می برد اما مانع از اینکه بیمارستان مهدی شهر تا آخر سال ۹۹ توسط وزارت بهداشت تجهیز شود، نخواهد شد.
اسلامی اضافه کرد: توسعه زیرساخت های کشور و شبکه بهداشت و درمان در زمره مواردی است که برای رفاه مردم شمرده می شود و امیدواریم بتوانیم پروژه های مرتبط را با سرعت انجام دهیم تا مردم از آن بهره مند شوند.
وی درباره مشکل دسترسی بیمارستان مهدی شهر نیز، اظهار داشت: من اگر زمانی که قرار بود این بیمارستان جانمایی شود مسئولیتی داشتم هیچ گاه نمی گذاشتم این بیمارستان در این مکان ساخته شود که حالا مشکل دسترسی داشته باشد.
وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه این بیمارستان شتاب زده جانمایی شده و مشکل دسترسی دارد، اظهار داشت: باید تمهیدات خاص ترافیکی برای آن اتخاذ شود که پیشنهاد شده راه و شهرسازی با شهرداری مهدی شهر برای انجام این امر همکاری کنند.

1399/10/26
23:18:56
0.0 / 5
990
تگهای خبر: پروژه , تولید , سفر , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
پلات