۵۱۷ هزار شغل در روستاها حذف شد

۵۱۷ هزار شغل در روستاها حذف شد

از مجموع بیش از 2.4 میلیونی بیکاران حدود 20 درصد به روستاها اختصاص دارد و بیش از 517 هزار نفر از شاغلان این بخش کم شده است.به گزارش پلات به نقل از ایسنا، گزارش های رسمی از وضعیت بیکاری از این حکایت داشت که در پاییز سال جاری بیش از دو میلیون و ۴۳۰ هزار نفر از جمعیت ۱۵ ساله و بیشتر بیکار بوده اند.

۴۶۵ هزار بیکار در روستاها

این در حالی است که بررسی وضعیت بیکاری در شهرها و روستاها نشان میدهد که حدود ۴۶۵ هزار نفر از مجموع بیکاران در روستاها هستند. جمعیت بیکار در روستاها از ۴۹۴ هزار و ۲۷۷ نفر در پاییز سال قبل به ۴۶۵ هزار نفر امسال کاهش یافته که ۲۹ هزار نفر کمتر شده است.

حدود یک میلیون و ۹۷۰ هزار نفر از بیکاران نیز به شهرها اختصاص دارند که البته تعداد آنها در مقایسه با پاییز پارینه بیش از ۴۲۷ هزار و ۸۴۴ نفر کمتر شده است.

اوضاع اشتغال در روزتاها و شهرها

در مورد جمعیت شاغلان نیز گزارش اخیر مرکز آمار نشان داد که هم اکنون بیش از ۲۳ میلیون و ۴۳۱ هزار نفر شاغل هستند که بررسی جزئیات حاکی از آنست که در روستاها حدود پنج میلیون و ۹۹۵ هزار شاغل قرار دارند که البته از تعداد آنها نیز نسبت به پاییز ۱۳۹۸ حدود ۵۱۷ هزار نفر کاسته شده است.

همچنین سهم شهرها از بین شاغلان ۱۷ میلیون ۴۱۷ هزار نفر است، بر این اساس از جمعیت شاغل شهرها در پاییز امسال حدود ۵۱۵ هزار نفر کمتر شده است.
1399/10/30
11:00:27
0.0 / 5
880
تگهای خبر: شهر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
پلات