رئیس بنیاد مسكن عنوان كرد

بازسازی ۴ هزار واحد در بافت های حاشیه ای و نابهنجار خوزستان

بازسازی ۴ هزار واحد در بافت های حاشیه ای و نابهنجار خوزستان

خوزستان رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ضمن اشاره به بازسازی مناطق صدمه پذیر، فرسوده، حاشیه ای و بافت های نابهنجار شهری در بندر امام و برخی دیگر نقاط خوزستان اظهار داشت: ۴ هزار واحد مسکونی در این منطقه دارای چنین شرایطی بوده اند.علیرضا تابش در آیین آغاز عملیات بازسازی ۵ هزار واحد مسکونی مناطق آبگرفته خوزستان که امروز (۱۱ بهمن ماه) با حضور معاون اول رئیس جمهور و به صورت نمادین در بندر امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار نمود: به دنبال وقوع سیل و آب گرفتگی که در این منطقه رخ داد، به عمق مسائل و مشکلات منطقه پی بردیم.

به گزارش پلات به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: پیش از این به نظر می رسید حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ واحد، صدمه دیده باشند اما با بررسی دوباره به این نتیجه رسیدیم که به بهانه این مساله؛ مناطق صدمه پذیر، فرسوده، حاشیه ای و بافت های نابهنجار شهری را هم بازسازی نماییم که ۴ هزار واحد مسکونی در این منطقه دارای چنین شرایطی بوده اند.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بیان نمود: به منظور بازسازی این واحدهای مسکونی، تسهیلات ارزانقیمت با سود ۵ درصد پرداخت خواهیم کرد. برای هر واحد ۲۰ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض، ۲۰ میلیون تومان تسهیلات معیشتی و ۲۰ میلیون تومان هم تسهیلات در زمینه اسکان موقت به صورت بلاعوض پرداخت خواهد شد.

تابش اظهار داشت: امیدواریم در کنار مردم این منطقه، منازل صدمه دیده بازسازی شود و شاهد بهبود وضعیت زندگی مردم باشیم. تا زمانی که وضعیت زندگی مردم این منطقه استاندارد و قابل قبول نباشد منطقه را ترک نخواهیم کرد.

منبع:

1399/11/11
22:07:24
0.0 / 5
876
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
پلات