وزیر راه خبر داد؛

اعتراض ایران به تركیش ایر بابت اقدام روز گذشته خلبان

اعتراض ایران به تركیش ایر بابت اقدام روز گذشته خلبان

به گزارش پلات وزیر راه با تاکید بر اینکه روز گذشته بامداد شرایط برای فرود هواپیمای ترک در فرودگاه امام عادی بوده است، اظهار داشت: از سازمان هواپیمایی خواسته ام که شرکت ترکیش ایر را بابت این اقدام خلبان بازخواست کند.به گزارش پلات به نقل از مهر، محمد اسلامی امروز در حاشیه مراسم گرامیداشت سالگرد ورود امام به فرودگاه مهرآباد در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره افزایش قیمت قیر، اظهار داشت: در بازار کنترل های لازم صورت نمی گیرد. قیر جزو مصالح ساختمانی است و این افزایش قیمت ضرورتی ندارد.
وی افزود: قیمت فعلی قیر در کشور نه با قیمت جهانی رابطه دارد و نه منطقی نیست. ۴۰ درصد افزایش قیمت قیر داشتیم و به همین نسبت، پروژه های عمرانی را کاهش داده ایم.
اسلامی در پاسخ به پرسش دیگری درباره پروازهای عبوری از آسمان ایران اظهار داشت: دشمن ما می جنگد تا آسمان ما را از سهم پروازهای عبوری حذف کند. ما باید به شدت بجنگیم تا سهم خودرا از دست ندهیم.
وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران باید پیگیری کنند تا این سهم باقی بماند.
وی گفت: همسایه های ما اصلاً نگاه مالی به پروازهای عبوری ندارند و استکبار فقط می خواهد ما را زمین بزند و درآمدهای ما را از پروازهای عبوری کم کند.
تعرفه پروازهای عبوری کاهش می یابد
به گفته وی، به شرکت فرودگاه ها با مصوبه دولت اختیار داده ایم تا تعرفه های پرواز عبوری را کم کند. همین طور باید سازمان هواپیمایی و شرکت فرودگاه ها با نیروهای مسلح مذاکره کنند تا مسیرهای مستقیم از آسمان ایران افزایش یابد.
شرکت ترکیش ایر بابت رفتار خلبان باید بازخواست شود / ‏‬شرایط کاملاً عادی بوده است
وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به پرسشی درباره علت عدم فرود هواپیمای ترکیش ایر در فرودگاه امام خمینی (ره) در بامدادان روز گذشته اظهار داشت: از سازمان هواپیمایی خواسته ام تا از شرکت ترکیش ایر بازخواست کند که چرا خلبان این کار را کرده است؟
اسلامی بیان کرد: وضعیت خاصی حاکم نبود و هواپیما می توانست فرود بیاید؛ کما اینکه بعد از آن، ایران ایر در فرودگاه نشست داشت ولی ترکیش ایر بازگشت غیرعادی داشته است.
به گفته وی، هیچ حالت غیرعادی نبوده و سازمان هواپیمایی باید از ترکیش ایر توضیح بخواهد.
صدای آژیر بخاطر اتصالی سیم برق بوده است
وزیر راه و شهرسازی درباره صدای آژیر در روز گذشته اظهار داشت: شنیده شدن صدای آژیر به سبب اتصالی یک سیم برق بوده ولی بعداً این صدا خاموش شد و هیچ ارتباطی با اتفاق رخ داده، نداشت.
سیاوش امیر مکری مدیرعامل شرکت فرودگاه ها در ادامه این جلسه در جمع خبرنگاران درباره پروازهای عبوری اظهار داشت: پیش از کرونا و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی، تعداد پروازهای عبوری از آسمان کشور روزانه ۷۰۰ تا ۸۰۰ پرواز بود اما پس از کرونا به ۱۳۰ پرواز کم شد و هم اکنون به ۴۵۰ پرواز عبوری در روز افزایش یافته و به مرور شرایط پرواز عبوری بهتر خواهد شد.
وی افزود: تا آخر سال ۲۰۲۱ به شرایط پروازهای عبوری در سال ۲۰۱۹ برمی گردیم.
دید خلبان ترکیش ایر ۵ کیلومتر بوده است
همچنین تورج دهقانی زنگنه معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری درباره اتفاق روز گذشته فرودگاه امام خمینی (ره) اظهار داشت: دید خلبان ترکیش ایر پنج کیلومتر بود و باران نیز می بارید اما برای اَپروچ، یک ابر سیاه بوده است.
وی افزود: خلبان ترکیش ایر دو فرودگاه آلترنیت داشته که یکی اصفهان و دیگری باکو که دومی را انتخاب می کند بدین سبب کار خلافی نکرده اما به سبب فضای رسانه ای به وجود آمده در ترکیه بعد از این اتفاق، موضوع را از ترکیش ایر و سازمان هواپیمایی ترکیه پیگیری خواهیم کرد.
زنگنه اضافه کرد: مراتب اعتراض خودرا به ترکیش ایر و سازمان هواپیمایی ترکیه اعلام می نماییم.


منبع:

1399/11/12
21:16:08
0.0 / 5
961
تگهای خبر: پروژه , شهر , شهرسازی , فرودگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پلات