معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

مترو پردیس به تصویب هیئت دولت رسید

مترو پردیس به تصویب هیئت دولت رسید

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان خبر تصویب پروژه مترو تهران پردیس در هیئت وزیران اظهار داشت: بزودی عملیات اجرایی این پروژه به طول ۲۵ کیلومتر با راه اندازی دو ایستگاه در راه آغاز خواهد شد.


حبیب الله طاهرخانی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: خوشبختانه امروز در جلسه هیئت وزیران پروژه مترو تهران - پردیس به تصویب رسید. پیش از این مطالعات طرح انجام و تفاهم نامه راه اندازی مترو با قرارگاه خاتم الانبیا (ص) امضا شده بود که در انتظار تصویب هیئت دولت بودیم.

وی ادامه داد: به منظور توسعه شبکه قطار حومه ای کشور، شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید (به نمایندگی از وزارت راه و شهرسازی) با حفظ مالکیت دولت نسبت به اجرای پروژه راه اندازی قطار برقی شهر جدید پردیس به کلانشهر تهران اقدام می کند.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید خاطرنشان کرد: پروژه به طول حدود ۲۵ کیلومتر (دو ایستگاه در راه و توقف گاه) با برآورد تقریبی ۴۰ هزار و ۴۵۵ میلیارد ریال (شامل عملیات عمرانی و تجهیزات ثابت) با انعقاد قرارداد واگذاری با شرکت راه اندازی و راه اندازی متروی پردیس به کلانشهر تهران به سهامداری شرکت پترو عمران مهد سازه وابسته به قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) اجرا می شود.

به قول طاهرخانی، افزایش سرعت در جابه جایی مسافر، صرفه جویی در مصرف سوخت، کاهش زمان سفر، کاهش میزان آلودگی محیط زیست، افزایش ظرفیت ترافیکی و اتصال نقاط جمعیتی استان تهران، از دیگر علل این تصمیم دولت به حساب می آید.

وی تصریح کرد: بر طبق این تصمیم، شرکت طرف قرارداد عهده دار تأمین ۳۰ درصد از منابع مالی مورد نیاز برای اجرای پروژه، تأسیسات جانبی خاص آن تا شروع مرحله بهره برداری و تسویه حساب کامل هزینه ها خواهد بود، بقیه هزینه ها هم حداقل ۴۰ درصد از منابع مالی داخلی شرکت عمران شهرهای جدید و تا ۳۰ درصد از محل قانون بودجه سنواتی تأمین خواهد شد.

وی درباره نرخ سود سرمایه گذاری این پروژه اظهار داشت: نرخ سود سرمایه گذاری شرکت طرف قرارداد در دوران راه اندازی و بهره برداری معادل نرخ سود تسهیلات مشارکتی مصوب شورای پول و اعتبار به علاوه دودرصد در زمان انعقاد قرارداد صورت می گیرد و مبلغ آن تا انتهای دوره ثابت و قابل افزایش نیست. دوره راه اندازی و مطالعه ۶۰ماه خواهد بود.1399/11/16
12:54:09
0.0 / 5
1019
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
پلات