وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

افزایش اعتبارات راه های خراسان جنوبی به ۵۵۰ میلیارد تومان

افزایش اعتبارات راه های خراسان جنوبی به ۵۵۰ میلیارد تومان

به گزارش پلات خراسان جنوبی وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: سال آینده اعتبارات بودجه و اعتبارات مکمل ماده ۵۶ در خراسان جنوبی بیشتر از ۵۵۰ میلیارد تومان خواهد بود که نسبت به متوسط کشوری خیلی بالاتر است.


محمد اسلامی، امروز سه شنبه ۲۱ بهمن در حاشیه آیین آغاز عملیات اجرایی ۵۴ کیلومتر باند دوم راه های استان در منطقه مرزی ماهیرود در جمع خبرنگاران اظهار نمود: در محورهای مواصلاتی خراسان جنوبی حجم زیادی از خودرو های محور بندرعباس به خراسان رضوی (از مسیر دیهوک - فردوس) و چابهار به مشهد و سرخس از مسیر (بیرجند، قاین، نهبندان و سربیشه) عبور می کنند.

به گزارش پلات به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: اعتبارات خراسان جنوبی در سال ۹۶ معادل ۱۳۰ میلیارد تومان، سال ۹۷ حدود ۱۸۰ میلیارد تومان و تابحال روند صعودی داشته است.

وی اظهار نمود: همینطور ۲ ارتباط محور شرق و غرب و محور ترانزیتی از مرز ماهیرود به فراه افغانستان را داریم که برای ما تکمیل این پروژه ها در اولویت قرار دارد چون بار ترافیکی ترانزیتی داشته و در اقتصاد کشور و استان خراسان جنوبی موثر است.

وزیر راه و شهرسازی بیان نمود: روز گذشته ۹۰ کیلومتر بزرگراه در استان خراسان جنوبی راه اندازی شد که ۲۰ درصد پروژه های قابل افتتاح دهه فجر کشور (۴۵۰ کیلومتر بزرگراه) را شامل می شد.

وی اظهار داشت: همینطور به همین میزان پروژه که راه اندازی شد هم پروژه آغاز و یا تا شب عید آغاز عملیات خواهیم کرد که امروز ۵۴ کیلومتر در نقطه صفری مرزی ماهیرود تا سربیشه و در محور دیهوک - راور کرمان و قطعات دیگر شروع می شود.

اسلامی خاطرنشان کرد: محور سربیشه - ماهیرود یک راه روستایی فرعی بود که با عنایت به بار ترافیکی که در حال افزایش هم خواهد بود بایستی مطالعات انجام می دادیم و ظرفیت راه را گسترش می دادیم.

وی افزود: برای این منظور دو اقدام را در دستور کار قرار دادیم ابتدا اینکه وضعیت موجود بهبود و تعریض شود و اینکه باند جدید راه اندازی نماییم.

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: از ۱۲۰ کیلومتر محور ماهیرود - سربیشه تا عید هیچ قطعه ای بدون پیمانکار نخواهد ماند و این قول را چند ماه قبل به مردم داده بودم بنابراین توانستیم مصوبه مربوطه را دریافت و شرایط را فراهم نماییم تا مردم منطقه از بزرگراه بهره مند شوند.

وی اظهار داشت: حالا تمامی پروژه های راه خراسان جنوبی فعال می باشند و رساندن پروژه ها به مرحله بهره برداری فرایندی زمانبر و هزینه بر دارد.

اسلامی درمورد پروژه راه آهن شرق کشور اظهار داشت: تأمین مالی پروژه اتصال راه آهن شرق به شبکه ریلی کشور از راه بازار سرمایه و با مشارکت مردم در بورس آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: ادامه راه آهن از زاهدان - زابل - نهبندان - بیرجند - قاینات تا اتصال به شبکه ریلی کشور در گناباد – یونسی را در دستور کار است.

وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: بخشی با کنسرسیوم بخش خصوصی قرارداد بستیم که از بیرجند تا گناباد را کار کنند که به خاطر مشکلات مالی تابحال انجام نشده و بخش دوم بیرجند - زاهدان است.

وی خاطرنشان کرد: هر دو را در ردیف پروژه هایی گذاشتیم که از بازار سرمایه تأمین مالی شوند یعنی صندوق پروژه تشکیل و با فروش سهام پروژه به مردم در بورس اقدام نماییم که در پروژه های ابتدایی استقبال خوبی شده است.


منبع:

1399/11/22
11:54:21
0.0 / 5
850
تگهای خبر: پروژه , راه آهن , شهر , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
پلات