هزینه ماهانه سبد معیشت كارگران حدود ۷ میلیون تومان

هزینه سبد معیشت كارگران بالاخره مشخص شد!

هزینه سبد معیشت كارگران بالاخره مشخص شد!

کمیته دستمزد شورای عالی کار هزینه ماهانه سبد معیشت کارگران را 6 میلیون و 895 هزار تومان تعیین کرد.به گزارش پلات به نقل از ایسنا، پنجمین نشست کمیته دستمزد شورای عالی کار که امروز با حضور نمایندگان گروه کارگری، کارفرمایی و دولت در وزارت کار برگزار شده بود با بیان رقم ۶ میلیون و ۸۹۵ هزار تومان بعنوان هزینه ماهانه سبد معیشت کارگران به انتها رسید.

بسیاری از کارشناسان و فعالان کارگری با تاکید بر اهمیت تعیین هزینه سبد معیشت بعنوان مبنای تعیین حداقل مزد کارگران ابراز امیدواری کرده بودند که در نشست امروز تکلیف رقم هزینه معیشت مشخص شود و شورای عالی کار هرچه سریع تر به بحث دستمزد ۱۴۰۰ ورود کند.

پیش از این نمایندگان کارگران در شورای عالی کار هزینه سبد معیشت کارگران را ۹ میلیون تومان برآورد و اعلام نموده بودند که این رقم در کلان شهرهایی همچون تهران به ۱۱ میلیون تومان می رسد، این در حالی بود که کارفرمایان به رقم ۸ میلیون تومان معتقد بودند که در نهایت در جلسه امروز اعضای کمیته دستمزد بعد از جمع بندی اعداد و ارقام، گزارشها و جداول آماری روی این رقم به توافق رسیدند.

بنا بگفته مقامات کارگری رقم ۶ میلیون و ۸۹۵ هزار تومان با برآورد صورت گرفته از طرف گروه کارگری فاصله زیادی دارد و به رقم مورد نظر کارفرمایان هم نزدیک نیست با این وجود بنظر می رسد باتوجه به زمان محدودی که برای تعیین حداقل دستمزد سال آینده کارگران باقی مانده اعضای کمیته مزد روی این رقم به توافق رسیده و آنرا پذیرفتند.

رقم ۶ میلیون و ۸۹۵ هزار تومان بعنوان هزینه سبد معیشت کارگران در حالی از طرف کمیته دستمزد تعیین شده که بانک مرکزی مدتی قبل خط معیشت را ۱۰ میلیون تومان اعلام نموده بود.

به گزارش پلات به نقل از ایسنا، کمیته دستمزد شورای عالی کار سال قبل هزینه سبد معیشت کارگران را ۴ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان تعیین کرده بود.
1399/12/05
13:45:07
0.0 / 5
829
تگهای خبر: دستمزد , شهر , كارفرما , كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
پلات