معاون سازمان هواپیمایی كشوری به پلات اعلام كرد

آخرین وضعیت پروازهای خارجی بعلاوه جزییات

آخرین وضعیت پروازهای خارجی بعلاوه جزییات

به گزارش پلات معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری اعلام نمود: هم اکنون پروازهای خارجی به بیشتر از ۱۱ مقصد مختلف انجام می شود و به مقاصد مختلف دیگری هم به صورت موردی پرواز داریم.به گزارش پلات به نقل از ایسنا، روز گذشته محمد حسن ذیبخش –سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری- اعلام نمود: برپایه مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و با هدف پیشگیرانه در پیشگیری از شیوع کرونا در کشور پذیرش مسافر از کشورهای پرخطر به ایران ممنوع گردید.

وی ضمن اشاره به ممنوعیت پرواز از مبدا و مقصد ۳۲ کشور به ایران، اضافه کرد: کلیه اتباع ایرانی و خارجی که قصد سفر به جمهوری اسلامی ایران را دارند، ملزم به عرضه گواهی تست مولکولی( RT-PCR ) منفی از نظر کووید ۱۹ با مدت اعتبار حداکثر ۹۶ ساعت از آزمایشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت کشور مبدا به زبان انگلیسی یا مورد تایید کنسولگری، قبل از سوار شدن به هواپیما در فرودگاه مبدا هستند و هزینه تست مولکولی( RT-PCR ) بر عهده مسافر است.

در این راستا به سراغ ابولقاسم جلالی –معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری - رفتیم که درباره آخرین وضعیت پروازهای خارجی به ایسنا اظهار داشت: هم اکنون به یازده مقصد خارجی همچون میلان، وین، فرانکفورت، کلن، هامبورگ، استانبول، پاریس، دبی، عراق (به صورت محدود)، عمان و مسکو پرواز برنامه ای به صورت هفتگی داریم.

وی اضافه کرد: پروازهای موردی هم به مقاصد خارجی مانند کراچی، بمبئی، کابل و بعضی از کشورهای آسیای میانه انجام می شود.

جلالی در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه آیا برای محدودیت های بیشتر در سفرهای هوایی بخصوص در روزهای نوروز مصوبه ای از جانب ستاد ملی مقابله با کرونا ابلاغ نشده است؟ افزود: هنوز چیزی به ما ابلاغ نشده است و تنها مقرر شده بود تا پروازها از و به ۳۲ کشور مذکور که البته به صورت غیر مستقیم بوودو ممنوع شود که آنرا اعلام کردیم.

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری همینطور درباره اینکه آیا بر مبنای مصوبه اخیر که مقرر شده بود برای پیشگیری از برخی تخلف ها و تقلب ها، مسافران خارجی تست PCR خویش را از آزمایشگاه های منتخب بگیرند و پاسخ آن هم در شرایط خاص و به صورت الکترونیک برای شما ارسال شود، این آزمایشگاه ها انتخاب و اعلام شده اند یا خیر؟ اظهار داشت: تا کنون لیستی از آزمایشگاه های منتخب و مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش برای ما ارسال نشده است اما به محض انجام این کار، آنرا برای اجرا به همه شرکتهای هواپیمایی ابلاغ می نماییم.

منبع:

1399/12/11
22:51:08
0.0 / 5
505
تگهای خبر: آموزش , سفر , فرودگاه , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
پلات