یك مقام مسئول اعلام كرد

تخفیف ۸۰ درصدی عوارض كشتی های لاینر در بندر چابهار

تخفیف ۸۰ درصدی عوارض كشتی های لاینر در بندر چابهار

به گزارش پلات مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، مشوق های تعرفه ای و غیرتعرفه ای در بندر شهیدبهشتی چابهار در سال ۱۴۰۰ را اعلام نمود.به گزارش پلات به نقل از وزارت راه و شهرسازی، بهروز آقایی درباره مشوق های تعرفه ای همچون معافیت ها و تخفیف های عرضه شده در بندر شهیدبهشتی چابهار، عنوان کرد: تخفیف ۸۰ درصدی تمامی ردیف های حقوق و عوارض وارده بر کشتی های لاینر وارد شده به بندر چابهار و تخفیف ۹۰ درصدی در هزینه های تخلیه و بارگیری کانتینر (THC) متعلق به کشتی های لاینر نسبت به سایر بنادر جنوبی کشور، از مهم ترین مشوق های تعرفه ای در نظر گرفته شده است.
مشوق های تعرفه ای
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه تخفیف ۸۰ درصدی در هزینه های توقف کنار اسکله، تخفیف ۶۰ درصدی در هزینه های راهنمایی، یدک کشی، لایروبی برای خطوط کشتیرانی لاینر از دیگر مشوق ها است، اضافه کرد: تخفیف ۷۵ درصدی در هزینه انبارداری کانتینرهای خالی و تخفیف ۸۵ درصدی در انبارداری کانتینرهای صادراتی و ترانزیت خارجی را میتوان از دیگر تخفیفات نام برد.
وی به عرضه تخفیف پلکانی در THC کانتینری وارده به خطوط کشتیرانی، اشاره نمود و اظهار داشت: واگذاری اراضی به صورت اجاره بلندمدت در چارچوب قراردادهای سرمایه گذاری به روش های B.O.T، B.L.T، B.O.O.T و B.O.O و هم امکان برنامه ریزی و اجرای حمل و نقل تلفیقی از دیگر مشوق های در نظر گرفته شده است.
آقایی افزود: امکان واگذاری زمین و انبار به شکل استیجاری با قیمت رقابتی به صورت بلندمدت و کوتاه مدت به متقاضیان و سرمایه گذاران و هم ورود تجهیزات مبحث قرارداد مشارکت در بندر چابهار تابع مقررات حاکم بر مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی را میتوان از دیگر موارد نام برد.
وی همینطور از معافیت سه ماهه در انبارداری کانتینر خالی که برای صادرات و ترانزیت وارد بندر شده اند و هم معافیت در پرداخت هزینه THC تخلیه کانتینرهای خالی که برای صادرات و ترانزیت وارد بندر چابهار می شوند، اطلاع داد.
مشوق های غیرتعرفه ای
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در ادامه به مقوله مشوق های غیر تعرفه ای در بندر شهیدبهشتی چابهار اشاره و اظهار دشت: تخصیص تسهیلات از محل وجوه اداره شده به بخش های غیردولتی جهت خرید و تأمین شناورهای حمل مسافر و خودرو، ساخت مخازن نفتی، انبار، سیلو و سایر محوطه های نگهداری کالا در بندر شهید بهشتی چابهار همچون مشوق های تعرفه ای است.
آقایی اضافه کرد: عدم اعمال رشد اجاره بهای ثابت قرارداد اجاره اراضی به مدت ۵ سال در مدلهای مالی و هم احتساب نرخ بازگشت داخلی سرمایه ۳۰ درصد برای قراردادهای سرمایه گذاری از دیگر مشوق های حضور در بنادر چابهار است.
به گفته مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، اعطای معافیت پرداخت سهم درآمدی سازمان در تمامی قراردادهای سرمایه گذاری شامل اجاره بهای متغیر، سهم باربری، انبارداری، خَن کاری و THC در مورد کالاهای مازاد بر تعهد تناژ به مدت ۵ سال از زمان بهره برداری دیگر مشوق غیرتعرفه ای در بندر شهیدبهشتی چابهار است.

1399/12/14
22:44:42
0.0 / 5
633
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
پلات