معاون وزیر كار در گفت وگو با پلات

خبرهای خوش مسكن ملی در راهست

خبرهای خوش مسكن ملی در راهست

به گزارش پلات معاون وزیر کار از آغاز کلنگ زنی بعضی از پروژه های مسکن ملی تا پیش از آخر سال اطلاع داد و ضمن اشاره به استقبال کارگران و بازنشستگان از این طرح، اظهار داشت: حدود ۶۰ هزار نفر از کارگران و بازنشستگان آورده خویش را پرداخت کرده و وارد پروژه شده اند.ابراهیم صادقی فر در گفتگو با ایسنا، درباره آخرین اخبار از ثبت نام در طرح جامع اقدام ملی مسکن اظهار نمود: کسانی که در طرح ملی مسکن ثبت نام کردند چه کارگر چه بازنشسته به شکل فردی اقدام نموده اند و عضو تعاونی یا تشکل کارگری نبوده اند ولی پروژه هایی که الان زیر پوشش وزارت کار در حال ساخت است گروهی ساز و نوعا به شکل تعاونی است که این پروژه ها پیش رفته و زمینها اختصاص یافته و سازندگان هم کارهای تأمین منابع مالی را در دست انجام دارند.

وی از کلنگ زنی بعضی از پروژه ها در سطح کشور اطلاع داد و اظهار داشت: هم اکنون پروژه هایی داریم که آماده کلنگ زنی است و پیش از آخر سال کلنگ آنها زده خواهد شد.

۶۰ هزار نفر آورده اولیه را واریز کردند

معاون فرهنگی اجتماعی وزیر کار درباره آمار ثبت نام کنندگان و واریز آورده اولیه متقاضیان نیز، اظهار داشت: بر مبنای آخرین آمارها حدود ۶۰ هزار نفر از کارگران و بازنشستگانی که ثبت نام کرده اند پولشان را پرداخت کرده و وارد پروژه شده اند. در مورد آن دسته از کسانی هم که ثبت نام کرده و واجد شرایط شناخته شده اند کارها در حال انجام می باشد.

صادقی فر خاطرنشان کرد: در یکسری از استانها و شهرستانها زمینها هنوز آماده نشده که در دست پیگیری است؛ قسمتی دیگر در چارچوب تفاهمنامه و با فرمتی که خود وزارت خانه بسازد در حال سازماندهی است و یک فرمت هم که مقرر است با همکاری اتاق تعاون ایران ساخته شود و در حال انجام می باشد.
امکان واریز و تکمیل سهم آورده در بعضی شهرها

وی در پاسخ به این پرسش که آیا در بین ثبت نام کنندگان کسانی بوده اند که هنوز آورده اولیه را واریز نکرده باشند و با عنایت به اتمام مهلت تمدید تدابیری برای واریز این دسته افراد پیشبینی شده است؟ اظهار داشت: یکسری از متقاضیان را طی رایزنی هایی که با وزارت راه و شهرسازی داشتیم تمدید کردیم، عده بسیاری پرداخت اولیه را انجام داده اند فقط سهم آورده اولیه را کامل نکرده اند که وزارت راه و شهرسازی برای واریز همراهی کرد و وزیر راه هم اصرار داشت که طرح در این مرحله به بن بست نخورد و اجازه واریز داده شود.

به گفته معاون وزیر کار، باوجود آنکه مهلت تمدید به پایان رسیده ولی در بعضی شهرها و استانها به علت آنکه هنوز زمین یا پروژه آماده نبوده اجازه واریز داده شده تا متقاضیان سهم آورده خویش را تکمیل کنند.

صادقی فر در ادامه به ساخت مسکن ملی در شهرکهای صنعتی اشاره و اظهار نمود: اتاق تعاون ایران در این حوزه اقدامات موثری داشته و چهار شهرک صنعتی ایوانکی، کاسپین، اشتهارد و شمس آباد همگی در مرحله کلنگ زنی هستند. هم اکنون تعداد شهرکهای صنعتی افزایش یافته و به ۱۳ شهرک رسیده است.

اعلام خبرهای خوش از مسکن ملی در هفته آینده

وی تصریح کرد: در شهرهای جدید استقبال کارگران و بازنشستگان بسته به توان اقتصادی و آورده اولیه آنها دارد و ما در وزارت کار درصدد هستیم تا در این بخش که به علت عدم توان پرداخت، مشارکت کمی پایین است ورود نماییم. خوشبختانه مدلهای خوبی در وزارت کار و صندوق های وابسته به آن و همینطور وزارت راه و شهرسازی تهیه و پیشبینی شده که هفته آینده این مدلها عرضه و اخبار خوب و خوشی از طرح مسکن ملی اعلام خواهیم کرد.

معاون وزیر کار درباره علت تاخیر در آغاز ساخت و ساز طرح های مسکن ملی اظهار داشت: کار ساخت مسکن فرایند ای طولانی است و آداب و اصول خویش را دارد؛ در طرح های بزرگ مسکن ابتدا باید تأمین مالی صورت گیرد و آماده سازی آن مهم می باشد چون کیفیت زمین شامل سنگلاخی یا صخره ای بودن اثرگذار می باشد و تایید کمیسیون ماده ۵ شهرداری هم جزو موارد اساسی است و همه این موارد و شرایط تاثیرگذاری خویش را دارد و در ساخت مسکن یا پروژه های ساخت و ساز مدنظر قرار می گیرد.

منبع:

1399/12/22
14:18:06
0.0 / 5
669
تگهای خبر: پروژه , ثبت نام , جت , خانه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
پلات