آغاز عملیات اجرایی 41 كیلومتر بزرگراه در سیستان و بلوچستان

آغاز عملیات اجرایی 41 كیلومتر بزرگراه در سیستان و بلوچستان

سیستان و بلوچستان عملیات اجرایی ۴۱ کیلومتر بزرگراه در مسیرهای چابهار - ایرانشهر - خاش - زاهدان در سیستان و بلوچستان با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی شروع شد.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا وزیر راه و شهرسازی روز سه شنبه در حاشیه آیین آغاز عملیات اجرایی ۴۱ کیلومتر باند دوم بزرگراه چابهار - ایرانشهر و خاش – ایرانشهر در جمع خبرنگاران در مورد مسیر ترانزیتی چابهار-میلک در مرز افغانستان اظهارداشت: برای این وزارت خانه مهم بوده که در فاز نخست راه آهن زاهدان را به چابهار متصل کند چونکه این پروژه یکی از پروژه های مهم و مورد تاکید رهبر انقلاب است به نحوی که عنایت ویژه ایشان باعث شد تا از صندوق توسعه ملی منابع مالی برای پشتیبانی آن تامین گردد.
محمد اسلامی افزود: پروژه هم اینک فعال بوده و روزانه حداقل سه تا چهار هزار نفر در پروژه مشغول بکار هستند ازاین رو اولویت فوری ما این بوده که خط آهن در سرتاسر سیستان و بلوچستان بخصوص زاهدان به چابهار راه اندازی شود.
وی بیان نمود: کل کریدور شمال-جنوب که از خراسان رضوی تا چابهار بوده حدود ۱۶۰۰ کیلومتر است که حدود ۶۰۰ کیلومتر باند دوم در حال ساخت داریم و نزدیک به ۷۰۰ کیلومتر به بهره برداری رسانده و افتتاح شده که ۴۰۰ کیلومتر هم در دست مطالعه قرار دارد.
وزیر راه و شهرسازی بر پیگیری های ویژه استاندار سیستان و بلوچستان برای سرعت دادن به پروژه تصریح کرد و اضافه کرد: کوشیده ایم تا بتوانیم مدل مالی دیگری هم خلق نماییم در جهت آنکه به کمک منابع عمرانی بیاید و بتواینم کل کریدور شمال-جنوب را به بزرگراه تبدیل نماییم.
وی خاطرنشان کرد: سراسر سیستان و بلوچستان کارگاه راه سازی و عمرانی بوده و همه پروژه ها هم اینک فعال می باشند و از این بابت کاستی وجود ندارد برای ما مهم می باشد که کیفی، استاندارد و پیوسته کار نماییم.
اسلامی در بازدید از پروژه راه آهن چابهار- زاهدان در ایستگاه راه آهن خاش اظهار داشت: فوری ترین قطعه راه آهن زاهدان - چابهار ایستگاه خاش و قطعه زاهدان- خاش بوده که اوایل سال آینده افتتاح می شود و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
وی تصریح کرد: این پروژه به طول ۷۲۰ کیلومتر و با تمام امکانات در حال پیشرفت بوده و بخش های دیگری از آن در سال آینده افتتاح و پروژه ای خواهد بود که تا آخر ۱۴۰۰ باید به بهره برداری می رسد.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه امروز ۵۰ کیلومتر بزرگراه راه اندازی شد خاطرنشان کرد: همزمان در ۲مرحله، یکی ۴۱ کیلومتر ساخت بزرگراه در سیستان و بلوچستان عملیات اجرایی اش آغاز و ۴۲ کیلومتر دیگر هم در فروردین ماه که در فرآیند پیشرفت و راه اندازی باند دوم و ایجاد بزرگراه در استان در دستور کار قرار دارد.
وی افزود: با روندی که در حال انجام بوده به رکورد ۱۵۰ کیلومتر در سال خواهیم رسید که جنوب و شمال سیستان و بلوچستان به یکدیگر نزدیک می شوند با این روند هیچ مسیر شریانی در استان نداریم که یا بزرگراه نشده باشد و یا اینکه در دست ساخت و یا مطالعه نباشد.
اسلامی خاطرنشان کرد: در پنج سال آینده سیستان و بلوچستان به لحاظ زیرساخت دگرگون خواهد شد.
منبع:

1399/12/27
11:41:46
0.0 / 5
631
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
پلات