معاون وزیر راه و شهرسازی:

افتتاح سومین پایانه با پاكستان در بهار 1400

افتتاح سومین پایانه با پاكستان در بهار 1400

پلات: از گیلان معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور اظهار داشت: سومین پایانه با کشور پاکستان در بهار ۱۴۰۰ هم به بهره برداری می رسد.


داریوش امانی، در نشست کمیته هماهنگی مرز آستارا که با حضور مسؤلان کشوری و استانی در پایانه مرز زمینی این شهرستان برگزار شد، اظهار نمود: زمان گذاشتن برای بازدید در روزهای تعطیل، از علل اهمیت مرزها است.
وی با اشاره به اینکه سیاست ها بر این است تا بیشترین تبادل کالا را با همسایگان خود داشته باشیم، افزود: در همین راستا مدیریت واحد مرزی مطرح گردیده است.
وی با تاکید بر اینکه آنچه را که در مورد مرزها داریم، بحث بهره وری، اصلاح فرآیندها و تحرک پذیری است، اضافه کرد: خوشبختانه در آستارا زیرساخت های مناسب وجود دارد و در بازدیدها از قسمت تجاری این مورد مشهود است.
امانی ضمن اشاره به اینکه برای ناوگان خارجی وارد شده به کشور از مرز آستارا در کمترین زمان کارهای اداری انجام و وارد محوطه گمرکی و سپس وارد پسکرانه می شود، تصریح کرد: در شورای ساماندهی بیست و پنجم مصوب شد که کلیه کارهایی که می تواند به پسکرانه منتقل شود، از قبیل تیرپارک و سایر خدمات هم باید کارهای آن صورت گیرد.
وی با تاکید بر اینکه مرز باید صرفاً محل گذر باشد نه محل توقف، افزود: در خیلی از مرزهای کشور تداخل در وظایف دستگاه ها و به هم ریختگی را داریم که مقرر شد در اردیبهشت ماه به شکل رسمی تیم شورای ساماندهی مرز، مقام عالی وزارت راه و شهرسازی و همه دستگاههای عضو در مرز بازرگان، برای بحث پسکرانه ادقام شود.
معاون وزیر راه در بخش دیگر سخنان خود ضمن اشاره به اینکه بحث ساماندهی موقت در مرز آستارا انجام می شود، خاطرنشان کرد: در همین راستا باغ سیروس در منطقه باغچه سرای آستارا به شکل ترکیبی با پایانه مرزی مدنظر قرار می گیرد.
وی توضیح داد: طرح جامع آن منطقه آماده شده است و بعد از تعطیلات جلسات مرتبط برقرار خواهد شد و تغییرات در پایانه مرزی آستارا هم انجام می شود.
امانی در انتها ضمن اشاره به اینکه تا قبل از سال ۱۴۰۰ بالغ بر ۲۴ پایانه مرزی در کشور فعال شد، اضافه کرد: دومین مرز با کشور پاکستان هم فعال شد و بهره برداری از سومین مرز با این کشور هم در بهار ۱۴۰۰ هم محقق می شود.
وی با تاکید بر اینکه اعتبارات خوبی برای ساماندهی مرزها گذاشته شده است، خاطرنشان کرد: یکی از مهم ترین مرزها با عنایت به قرار گرفتن در کریدور شمال – جنوب، مرز رسمی آستارا است که شاهد اقدامات خوبی در آینده ای نزدیک خواهید بود.
منبع:

1400/01/05
23:57:19
5.0 / 5
545
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
پلات