مدیركل بنیاد مسكن كهگیلویه:

پی چینی ۱۶۵ خانه در سی سخت انجام شد

پی چینی ۱۶۵ خانه در سی سخت انجام شد

به گزارش پلات مدیرکل بنیاد مسکن کهگیلویه و بویراحمد با اعلان اینکه در صورت همکاری مردم تا تیرماه روند بازسازی زلزله سی سخت به پایان می رسد اظهار داشت: تا کنون 430 واحد آواربرداری و 165 واحد پی چینی شده است.


حسین جنتی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: در جریان زلزله سی سخت کهگیلویه و بویراحمد، مجموعا ۱۲۸۰ واحد احداثی شهری و روستایی به ثبت رسید که تا امروز آواربردرای ۴۳۰ واحد به پایان رسیده و ۴۸۰ نفر برای عقد قرارداد دریافت تسهیلات به بانک معرفی شده اند.
وی ادامه داد: تا کنون ۱۶۵ واحد مسکونی در مرحله پی چینی، ۴۱ واحد در مرحله شناژ کف و ۶۵ واحد در مرحله آرماتوربندی قرار گرفته است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد همین طور اظهار داشت: بیش از ۳۷۶ واحد برای صدور پروانه به شهرداری معرفی شده است. حدود ۷۰۰ واحد نیز تعمیرات صورت گرفته است.
جنتی از شروع پرداخت قسط دوم کمک بلاعوض اجاره آگاهی داد و اظهار داشت: برای اجاره بها تسهیلات بلاعوض ۲۰ میلیون تومانی در نظر گرفته شد که از اوایل اسفندماه ۱۳۹۹ قسط اول به مبلغ ۱۰ میلیون تومان پرداخت شده و پرداخت قسط دوم افرادی که واحدهایشان به اجرای فوندانسیون رسیده در ایام اخیر شروع شده است.
وی اشاره کرد: باتوجه به تعطیلات بانکها روند عقد قرارداد پرداخت تسهیلات متوقف شده بود که امروز بانکها باز شده و امور تشکیل پرونده انجام می شود. روند اجرای بازسازی نیز به خوبی پیش می رود و انشاالله در صورت همکاری مردم بتوانیم تا تیرماه بازسازی را به سرانجام برسانیم.
مدیرکل بنیاد مسکن کهگیلویه وبویراحمد، سقف تسهیلات پرداختی به واحدهای احداثی شهری را ۱۸۵ و واحدهای روستایی را ۱۶۰ میلیون تومان دانست و اظهار داشت: برای تعمیرات نیز ۳۰ میلیون وام با ۱۵ میلیون تومان کمک بلاعوض در شهر ها و روستاها پرداخت می شود.
منبع:

1400/01/09
14:17:55
5.0 / 5
585
تگهای خبر: بازسازی , خانه , زلزله , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
پلات