ایجاد شركتهای حمل و نقل مشترك با كشورهای خارجی

ایجاد شركتهای حمل و نقل مشترك با كشورهای خارجی

وزیر راه و شهرسازی از آمادگی راه آهن کشورمان جهت جذب سرمایه گذار خارجی در حوزه زیر ساخت اطلاع داد و عنوان نمود که در سال ۱۴۰۰، تأمین قطارهای با سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت در دستور کار قرار دارد.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، محمد اسلامی - وزیر راه و شهرسازی بعضی از فرصت های سرمایه گذاری خارجی در حوزه ریلی کشور در سال جدید را برشمرد و اظهار داشت: حالا سرمایه گذاری خارجی برای صنعت حمل و نقل ریلی کشور در حوزه زیرساخت متصور است.
وی تصریح کرد: قبلا در بخش زیرساخت تفاهمنامه و قراردادهایی با کشورهای خارجی برای تأمین مالی و توسعه صنعت حمل و نقل ریلی مبادله شده بود؛ اما به علت مشکلاتی که تحریم های آمریکا به وجود آورد، این سرمایه گذاری ها با مشکل مواجه گشتند.
طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی، اسلامی تصریح کرد: این فرصت ها همیشه فراهم بوده و هست و ما هم از آن استقبال می نماییم.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در مورد معاهده هایی که با سایر کشورها منعقد کردیم، قرار بر این شد که با سایر کشورها شرکتهای حمل و نقل مشترک داشته باشیم.
وی ادامه داد: با ایجاد شرکتهای حمل و نقل مشترک، شرایط برای عبور قطارهای ایرانی به سایر کشورها در دستور کار قرار گرفته است و طی گفت وگوهای انجام شده، امیدواریم که با این رخداد، تحول بیشتر و جذاب تر در صنعت ریلی کشورمان به وجود آید.
اسلامی اظهار نمود: برای ما بسیار مهم می باشد که راه آهن ایران به یک راه آهن بین المللی تبدیل گردد و بدین منظور با عضویت در یو آی سی (UIC) و اینکه در کشورهای مشترک المنافع عضو شدیم و با معاهده هایی که برای ایجاد رویه و تعرفه های مشترک با سایر کشورها امضا کردیم، زمینه برای داشتن راه آهن پیشرفته تر و کارآمدتر مساعد شده است.
وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: حالا در بحث زیرساخت ها به جهت ساخت و راه اندازی راه آهن برقی سریع السیر با سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت مشغول اقدام هستیم.
وی ادامه داد: در سال ۱۴۰۰ تأمین قطارهای با سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت برای این پروژه در دستور کار قرار گرفته است که امیدواریم با یاری خدا صورت گیرد و بتوانیم در اتصالات جهانی در حوزه ریلی پرسرعت و پیشرفته و با ایمنی بالا خویش را قرار دهیم.
منبع:

1400/01/10
00:53:44
5.0 / 5
515
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
پلات