مدیركل دریایی سازمان بنادر اعلام كرد

پروتكلهای بهداشتی برای تردد كشتی های هند و پاكستان

پروتكلهای بهداشتی برای تردد كشتی های هند و پاكستان

به گزارش پلات مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اعلام نمود: در پی اعلام ممنوعیت برای تردد و نقل و انتقال هر گونه مسافر از کشورهای هند و پاکستان به سبب گسترش شیوع ویروس کرونا در این کشورها، پروتکلهای سختگیرانه تری برای ورود کشتی های آنها ابلاغ و اعمال می شود.حسین عباس نژاد در گفت و گو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت کشتیرانی و تجارت دریایی بین ایران و کشورهای پرخطری مانند هند و پاکستان، اظهار نمود: سازمان بنادر و دریانوردی خودرا تابع ستاد ملی مقابله با کرونا می داند و مجری همه دستورالعمل ها و پروتکلهای ابلاغ گردیده در زمینه های بهداشتی است.

وی اضافه کرد: از شروع شیوع ویروس کرونا تا حالا همه دستورالعمل های اعلام شده را برای مقابله با ویروس کرونا اجرا کرده ایم و بعد از آنکه کشورهای پر خطر برمبنای میزان و واریانت شیوع یافته طبقه بندی شدند برای آنها پروتکلهای سختگیرانه تری در نظر گرفته و اجرا شد.

وی افزود: بعنوان مثال همه کشتی های این کشورها مانند هند و پاکستان تا از طرف ماموران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارزیابی و غربالگری نشوند و آنها را تایید نکنند اجاره ورود به بنادر به آنها داده نمی گردد. همین طور در صورت لزوم تست مجدد از خدمه کشتی گرفته شده و کنترل های شدیدتری برای موارد مشکوک اعمال خواهد شد.

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اعلان اینکه به غیر از هند و پاکستان دیگر کشورهای پرخطر و ممنوعه برای تردد مسافری، تحت کنترل های شدید برای تجارت دریایی قرار می گیرند، اعلام نمود: یکی دیگر از پروتکل هایی که برای این کشورها مورد توجه قرار می گیرد این است که به خدمه کشتی و دریانوردان این کشورها اجازه نمی دهیم از کشتی و شناور خود پیاده شوند.

عباس نژاد اشاره کرد: تا حالا هر پروتکلی از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد ملی مقابله با کرونا به سازمان بنادر ودریانوردی ابلاغ گردیده، به سرعت آنرا اجرا کرده ایم و همیشه در امتداد اعمال این پروتکل ها به ماموران بهداشت در بنادر و مبادی رسمی کمک کرده ایم.

منبع:

1400/02/08
15:58:07
5.0 / 5
279
تگهای خبر: آموزش , بنادر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
پلات