معاون وزیر راه و شهرسازی پاسخ داد

املاك خاص را چطور در سامانه ثبت كنیم؟

املاك خاص را چطور در سامانه ثبت كنیم؟

به گزارش پلات معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه درج اطلاعات سکونتی در سامانه املاک و اسکان در چند دقیقه امکان پذیر است اظهار داشت: از سه طریق شامل تماس تلفنی، پیامک و پاسخگویی آنلاین، سوالات و ابهامات هموطنان پاسخ داده می شود؛ موارد خاص هم در کمیته مربوطه بررسی و پس از چند ساعت جواب داده خواهد شد.


محمود محمودزاده در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: در سامانه املاک و اسکان به صورت ۲۴ ساعته از سه مجرا شامل مرکز تماس تلفنی به شماره ۰۲۱۵۹۱۹۸ همینطور شماره پیامکی ۰۲۱۱۹۳ و پاسخگوی آنلاین، جوابگوی سوالات مردم هستیم. کسانی که مواردشان خاص باشد سوال آنها دریافت و در کمیته مربوطه بررسی می شود. پس از چند ساعت به نتیجه از راه تلفن به آنها اعلام خواهد شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه تا دو روز دیگر ثبت نام بر مبنای آخرین رقم کد ملی خواهد بود خاطرنشان کرد: روزهای هشتم و نهم اردیبهشت ماه کسانی که آخرین رقم شماره ملی آنها صفر باشد مجاز به ثبت نام هستند. از روز دهم اریبهشت تا ۱۹ خردادماه تمامی کدهای ملی می توانند اطلاعات خویش را درج کنند.
به قول محمودزاده، در چند روز گذشته سرعت و تعداد ثبت نامها بسیار افزایش پیدا کرده و بزودی آماری را در این حوزه ارائه می نماییم. امکان ویرایش هم فراهم شده و مشکل خاصی نیست. حدود ۱۰ فیلم آموزشی هم تهیه شده که مراحل مختلف درج اطلاعات را توضیح می دهد.
محمودزاده در پاسخ به این سؤال که آیا امکان دارد زمان دو ماهه ثبت نام تمدید شود اظهار داشت: در ماده ۵۲ مکرر قانون مالیاتهای مستقیم دو ماه زمان برای درج اطلاعات پیشبینی شده و تمدید لحاظ نشده است. اما امکان دارد اگر لازم باشد با مراکز ذی ربط هماهنگی و زمان بیشتری داده شود. البته ثبت نام، کار زمانبر و سختی نیست و هموطنان در چند دقیقه می توانند انجام دهند.
وی ادامه داد: با عنایت به این که مراحل بعدی فرایند اجرای ماده ۵۲ قانون مالیاتهای مستقیم وابسته به مرحله قبل است هر تعللی در هر بخش می تواند منجر به کند شدن فرایند شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی، مالکان و ساکنان تمامی املاک شامل سنددار و فاقد سند را مکلف به ثبت اطلاعات سکونتی دانست و اظهار داشت: در واحدهای سنددار کد شناسه سند باید درج شود. برای واحدهای قولنامه ای، مسکن مهر، تعاونی ساز یا خانه هایی که در رهن بانک است هم فضا و امکان درج پیشبینی شده است.
به قول محمودزاده، در ایام اخیر اقداماتی در جهت سهولت ثبت نام هموطنان در سامانه املاک و اسکان صورت گرفت. با عنایت به اطلاع رسانی در رسانه ها و فیلم های مختلف آموزشی به ابهامات و سوالات پاسخ داده می شود.
ازاین رو گزارش، ثبت اطلاعات ملکی و سکونتی خانوارها در سامانه املاک و اسکان به نشانی amlak.mrud.ir از روز پنجشنبه (۱۹ فروردین) شروع شده است. کلیه سرپرستان خانوار شامل شهری و روستایی، مالک و مستاجر و تمامی مالکین واحدهای مسکونی مکلف هستند که اطلاعات محل سکونت (اقامتگاه) و املاک تحت مالکیت خود (با مالکیت های رسمی، وکالتی، تعاونی شهری و روستایی) را ظرف مدت دو ماه از تاریخ ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ در سامانه املاک و اسکان درج کنند.
در مرحله اول زمان بندی رفتن به سامانه ملی املاک و اسکان بر مبنای آخرین رقم کد ملی سرپرست خانوار است اما از ۱۰ اردیبهشت تا ۱۹ خرداد تمامی کدهای ملی قابلیت ثبت نام دارد. از روز ۱۹ فروردین تا ۹ اردیبهشت افرادی که آخرین رقم کد ملی آنها به ترتیب ۹، ۸، ۷، ۶، ۵، ۴، ۳، ۲، ۱ و صفر است به ترتیب هرکدام دو روز فرصت نام نویسی دارند. سپس همانطور که گفته شد از روز ۱۰ اردیبهشت تا ۱۹ خردادماه تمامی افراد می توانند اطلاعات ملکی خویش را ثبت کنند.
منبع:

1400/02/09
12:46:07
5.0 / 5
337
تگهای خبر: آموزش , اقامت , ثبت نام , خانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
پلات