گزارش پلات؛

تعداد كشته های تصادفات جاده ای در دنیا، نصف متوفیان كرونا

تعداد كشته های تصادفات جاده ای در دنیا، نصف متوفیان كرونا

به گزارش پلات در حالیکه رئیس دفتر سازمان جهانی بهداشت در ایران، آمار کشته های تصافادت جاده ای در دنیا را ۱.۳۵ میلیون نفر در سال می داند، تعداد متوفیان کرونا به حدود ۳ میلیون و ۱۱۰ هزار نفر رسیده است.به گزارش پلات به نقل از مهر، سید جعفر حسین، رئیس دفتر سازمان جهانی بهداشت در جمهوری اسلامی ایران روز گذشته در آئین آغاز مرحله اجرایی طرح مدیریت سرعت با حضور وزیر راه و شهرسازی که به مناسبت روز جهانی ایمنی حمل و نقل برگزار شد، از کشته شدن هر ساله بیشتر از ۱.۳۵ میلیون نفر در جاده های جهان جان اطلاع داده و گفته است: ده ها میلیون نفر هم گرفتار جراحت های شدید می شوند.
به گفته سید جعفر حسین، در ایران طی ۱۰ سال قبل بیشتر از ۱۷۰ هزار مورد مرگ به علت تصادفات رخ داده است که منجر به رنج و سختی خانواده و عزیزان این افراد شده است. باید بیشتر از چهار میلیون مورد جراحت به این تصویر غم انگیز اضافه نماییم که حدود ۵ درصد آنان از ناتوانی دائمی رنج می برند.
رئیس دفتر سازمان جهانی بهداشت در جمهوری اسلامی ایران گفته است: این سازمان قدردان دستاوردهای بزرگ ایران در جهت ایمنی راه ها و کاهش قابل توجه مرگ و میر در دهه گذشته است.
گفتنی است بر مبنای آمار اعلامی سازمان جهانی بهداشت، از آغاز آغاز پاندمی کووید -۱۹ تا کنون، ۳ میلیون و ۱۰۹ هزار و ۷۰۹ نفر بر اثر ابتلاء به کرونا در دنیا درگذشته اند.
با این حساب تعداد کشته های تصادفات جاده ای در دنیا، کمتر از نصف متوفیان کرونا تابحال بوده است.
همچنین بر مبنای اعلام پزشکی قانونی، در ۱۰ ماهه سال قبل تعداد کشته های جاده ای در ایران، ۱۲ هزار و ۸۸۸ نفر بوده است؛ تعداد متوفیان کرونایی هم از آغاز شیوع آن در کشور تا کنون، ۷۰ هزار و ۵۳۲ نفر بوده است؛ اما تا آخر بهمن ماه سال قبل (ده ماهه ۱۳۹۹) به ۵۷ هزار و ۵۷ نفر رسیده است. ازاین رو تعداد کشته های تصادفات جاده ای در ایران طی ده ماه سال ۹۹ برابر حدود یک چهارم کشته های کرونا بوده است.
در نوروز سال جاری بر مبنای اعلام سازمان پزشکی قانونی کشور، ۳۶۲ نفر در جاده های برون شهری در اثر تصادفات کشته شدند. این در شرایطی است که در نوروز ۹۸، ۷۴۰ نفر در جاده های کشور بر اثر تصادفات رانندگی درگذشته اند.
محدودیت های سفر به شهرهای قرمز و نارنجی در تعطیلات نوروز سال جاری، مهم ترین عامل کاهش متوفیان تصادفات جاده ای به حساب می آید.

1400/02/09
21:29:02
5.0 / 5
275
تگهای خبر: حمل و نقل , سفر , شهر , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پلات