سهم یك درصدی نوآوری در توسعه صنعت ساختمان سازی

سهم یك درصدی نوآوری در توسعه صنعت ساختمان سازی

مدیرعامل بانک مسکن سهم سود صنعت ساختمان از نوآوری را یک درصد و میزان منابع مالی اختصاص یافته به نوآوری را کمتر از یک درصد اعلام نمود.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا دکتر محمود شایان در مراسم رونمایی از سلسله رویدادهای پیوند؛ معرفی استارت آپ های حوزه زیستی و مسکن که بصورت مجازی در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، استفاده حداکثری از فناوری در صنعت ساختمان سازی را سبب کاهش بهای تمام شده و تقویت خرید متقاضیان مسکن دانست و اظهار داشت: امروز در وضعیت فعلی که حجم نقدینگی در کشور به بالای ۳ هزار میلیارد تومان رسیده، نیاز است تا با سیاستگذاری هایی، امکان جذب این نقدینگی در بخش ساختمان را فراهم نماییم.
وی افزود: طبق گزارش های رسمی تنها یک درصد از منابع مالی بخش ساختمان صرف به روز رسانی و نوآوری در این صنعت می شود و این در حالیست که صنعت ساختمان تاثیرگذارترین بخش در جامعه است که می تواند با نوآوری، تغییرات اساسی در آن ایجاد کرد.
شایان با اشاره به نقش بانک مسکن در ایجاد تحولات نوآورانه در صنعت ساختمان سازی، اشاره کرد: در این راستا مبادرت به راه اندازی مرکز نوآوری ساختمان کردیم تا بتوانیم از ایده های نوآورانه در این صنعت بهره گیریم.
مدیر عامل بانک مسکن با اشاره به آمارهای انتشار یافته از طرف نظام مهندسی، اظهار داشت: بر این اساس سهم نوآوری در سود صنعت ساختمان سازی کمتر از یک درصد است که این شایسته این صنعت نیست.
وی با اشاره به توانمندی تعدادی از کشورها در زمینه ساخت برج ۵۷ طبقه در مدت ۱۹ روز و هتل ۱۵ طبقه در ۱۵ روز، تصریح کرد: در صورتیکه این توانمندی واقعیت داشته باشد، فاصله ما از دنیا در این صنعت بسیار زیاد می شود.1400/02/27
18:49:02
5.0 / 5
305
تگهای خبر: جامعه , فناوری , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
پلات