حناچی:

ساخت متروی پرند بزودی تكمیل می شود

ساخت متروی پرند بزودی تكمیل می شود

شهردار تهران اظهار داشت: اتصال متروی تهران به متروی شهرک های اقماری همچون پرند و هشتگرد در این دوره از مدیریت شهرداری تهران محقق خواهد شد.به گزارش پلات به نقل از وزارت راه و شهرسازی، پیروز حناچی در هفتمین کنفرانس بین المللی پیشرفت های اخیر در مهندسی راه آهن که عصر روز گذشته ۲۸ اردیبهشت با حضور وزیر راه و شهرسازی در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد، اصلی ترین راهبرد حل دو چالش آلودگی و ترافیک را توسعه حمل و نقل عمومی برشمرد.
شهردار تهران اظهار داشت: با هدف ارتقای حمل و نقل ریلی درون شهری، ۳۳ ایستگاه در این دوره از شهرداری تهران به بهره برداری رسید و همچنین، ۴۰ کیلومتر به طول قطارهای شهری اضافه گردید.
وی اظهار داشت: تولید قطار ملی در کشور کمتر از ۱۸ ماه تحقق یافت. طراحی این واگن ها در داخل انجام شده است و تالش این بوده تا حداقل وابستگی به خارجی از کشور را داشته باشیم.
حناچی اصلی ترین راهبرد شهرداری تهران در حل دو چالش آلودگی هوا و ترافیک را توسعه حمل و نقل عمومی بخصوص قطار درون شهری نامید و اضافه کرد: با تأمین واگن های لازم که قراردادهای آن بسته شده تلاش می نماییم تا بهره وری مترو افزایش یابد.
شهردار تهران همینطور در بخش دیگری از سخنان خود اعلام نمود: تلاش می نماییم تا کنترل آلاینده ها را برعهده بگیریم. همینطور اتصال متروی تهران به متروی شهرک های اقماری همچون پرند و هشتگرد در این دوره از مدیریت شهرداری تهران محقق خواهد شد.
وی با تاکید بر این مطلب که راهی جز حمل و نقل پاک وجود ندارد خاطرنشان کرد: برای آنکه تهران به شهری قابل سکونت برای شهروندان تبدیل گردد باید خودرو های برقی جایگزین خودرو های با سوخت فسیلی شود.

1400/02/29
19:53:18
5.0 / 5
298
تگهای خبر: تولید , حمل و نقل , راه آهن , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
پلات