شریعتمداری:

افزایش 39 درصدی دستمزد كارگران نتیجه اتحاد دست اندركاران حوزه كار بود

افزایش 39 درصدی دستمزد كارگران نتیجه اتحاد دست اندركاران حوزه كار بود

به گزارش پلات وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به جمعیت 14میلیون نفری بیمه شدگان تامین اجتماعی و سه میلیون و 600هزار نفری بازنشستگان و مستمری بگیران گفت: با وجود تمام کوشش های صورت گرفته طی سالیان گذشته متاسفانه حدود هفت میلیون نفر از کارکنان و کارگران بخش های مختلف تولیدی و خدماتی از بیمه محروم هستند.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری عصر امروز در ارتباط ویدئو کنفرانس با دبیران اجرائی خانه های کارگر، اعضای تشکل های کارگری و کانون های بازنشستگی تامین اجتماعی سراسر کشور به بحث و گفت و گو در مورد مسائل مهم جامعه کارگری و انتخابات پیش رو پرداخت.
شریعتمداری در این دیدار ضمن اشاره به جایگاه ممتاز خانه کارگر خواهان نقش آفرینی بیشتر تشکل های کارگری و بازنشستگی در مسائل مهم و کلان کشور شد.
وی در این دیدار که با مشارکت ۵۰۰نفر از سراسر کشور برگزار شده بود، با اشاره به جمعیت ۱۴میلیون نفری بیمه شدگان تامین اجتماعی و سه میلیون و ۶۰۰هزار نفری بازنشستگان و مستمری بگیران گفت: با وجود تمام کوشش های صورت گرفته طی سالیان گذشته متاسفانه حدود هفت میلیون نفر از کارکنان و کارگران بخش های مختلف تولیدی و خدماتی از بیمه محروم هستند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: ایجاد نظام جامع تامین اجتماعی کار بزرگی است که تنها با تشریک مساعی و همکاری تمام تشکل های بازنشستگی و کارگری امکانپذیر است. تجربه عملیاتی کردن کارهای بزرگی همچون افزایش ۳۹درصدی دستمزد کارگران در سال ۱۴۰۰ و همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و کشوری در دو نوبت طی ۱۴ماه گذشته که بعد از ۱۳ سال صورت گرفت نیز نشان داد که اتحاد دست اندرکاران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تشکل های کارگری و بازنشستگی می تواند هر ناممکنی را ممکن سازد.
شریعتمداری همین طور اشاره کرد: پشتوانه حمایت کارگران این مرز و بوم و برای دفاع از منزلت تمامی بازنشستگان و همین طور برای بهبود وضعیت معیشتی این گروه زحمتکش شامل کارگر و بازنشسته از اینجانب تا کنون منشاء این خدمات شده و معتقدم که تشکل های کارگری باید آنچنان قدرتمند در عرصه های اجتماعی و سیاسی ورود کنند چونکه هر فردی کاندیدای نهایی آنها باشد پیروز انتخابات ریاست جمهوری است.
در این دیدار حسین کمالی دبیرکل حزب اسلامی کار، علیرضا محجوب دبیرکل خانه کارگر، علی اصغر بیات رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی کشور، حسن صادقی رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری و علی خدایی رئیس کانون شورای های استان تهران به نمایندگی از جامعه کارگری و بازنشستگی کشور از محمد شریعتمداری خواستند بعنوان کاندیدای نهایی آنها در انتخابات ریاست جمهوری حضور داشته باشد و ۲۲ نماینده تشکل های سراسر کشور نیز به بیان نظرات خود پرداختند.
منبع:

1400/02/30
10:53:10
5.0 / 5
242
تگهای خبر: تولید , جامعه , جت , خانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
پلات