بعد از ورود كرونای برزیلی به بندرامام؛

كرونای هندی وارد چابهار شد

كرونای هندی وارد چابهار شد

سازمان بنادر و دریانوردی از قرنطینه سرنشینان یکی از شناورهای سنتی پاکستانی ورودی به بندر چابهار بعد از مثبت شدن تست کرونای دو تن از دریانوردان آن آگاهی داد.به گزارش پلات به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، در پی تشدید دستور ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص لزوم کنترل های مرزی شرقی، کمیته مقابله با کرونا و پاس کشتی اداره کل بنادر و دریانوردی استان نسبت به افزایش کنترل خدمه کشتی های ورودی به بنادر استان اقدام نموده است.
بر این اساس و بنا به اعلام مرکز بهداشت شهرستان چابهار در خصوص تست مثبت دو نفر خدمه شناور ورودی از پاکستان اقدامات اولیه کنترلی انجام و نسبت به قرنطینه آن اقدام شد.
شناور مذکور با ۱۳ خدمه، از روز ۲۱ اردیبهشت ماه وارد لنگرگاه بندر چابهار شده که بعد از اقدامات کنترلی و مثبت اعلام شدن تست دو نفر از خدمه آن، تا تعیین تکلیف توسط مرکز بهداشت شهرستان چابهار برمبنای پروتکلهای مصوب، اجازه ورود دریافت نکرده و مراحل قرنطینه را به مدت دو هفته طی خواهدنمود.
گفتنی است قبل از این نیز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت چنگیز جوادپور مسئول هماهنگی مقابله با کرونا در سازمان بنادر و دریانوردی درباره ورود کرونای برزیلی بوسیله کشتی پانامایی در بندر امام خمینی (ره) اشاره کرد: یک فروند کشتی پانامایی از مبدأ آلمان با بار جو همراه با ۲۵ خدمه هندی وارد لنگرگاه بندر امام خمینی (ره) شده است؛ طبق روال معمول، همکاران در وزارت بهداشت، پیش از ورود کشتی به بندر از خدمه این کشتی تست کرونا گرفته اند و تست ۴ خدمه مثبت شده است.
وی اضافه کرد: هم اکنون کشتی یاد شده در لنگرگاه در خور موسی متوقف شده و اجازه پهلوگیری به آن داده نشده است.
جوادپور اشاره کرد: این مساله آنقدر برای سازمان بنادر حائز اهمیت می باشد که تمام جوانب احتمالی را در نظر گرفته و تا اختتام زمان قرنطینه اجازه ورود این کشتی به بندر را نمی دهد.


منبع:

1400/03/01
21:59:33
5.0 / 5
336
تگهای خبر: بنادر , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
پلات