معاون اقتصادی وزیر كشور خبر داد؛

تامین بیش از ۲۵۰۰ كامیون برای حمل و نقل كالای اساسی از بندر امام

تامین بیش از ۲۵۰۰ كامیون برای حمل و نقل كالای اساسی از بندر امام

معاون اقتصادی وزیر کشور اظهار داشت: یک تیم اعزامی وزارت راه در خوزستان مستقر خواهد شد و بیش از دو هزار و 500 دستگاه کامیون را برای حمل و نقل کالای اساسی از بندر امام تامین می کند.به گزارش پلات به نقل از مهر، بابک دین پرست پس از ظهر امروز یکشنبه در جمع خبرنگاران، اظهار نمود: امروز از انبارهای بندر امام بازدید شد و مهم ترین موانع و مشکلاتی که در راه ترخیص کالاهای اساسی از بندر امام وجود دارند، مورد بررسی قرار گرفتند تا با همفکری استاندار خوزستان و مذاکرات تلفنی با مسئولان ملی این موانع و مشکلات رفع شوند.
وی با اشاره به این که تصمیمات خوبی در این نشست مشترک گرفته شده است، اضافه کرد: تعدادی از حل این موانع و مشکلات در سطح ملی پیگیری می شوند؛ بعنوان مثال یکی از موضوعات مهم تامین کامیون های حمل و نقل است که ضمن مذاکره با معاونان ذی ربط وزارت راه، فردا یک تیم اعزامی این وزارت در استان مستقر خواهد شد و بیش از دو هزار و ۵۰۰ دستگاه کامیون را دراین زمینه تامین می کند.
معاون اقتصادی وزیر کشور با اشاره به این که مشکل بعدی درباب تجمیع آزمایش های سازمان استاندارد و دامپزشکی است، اشاره کرد: با توافق انجام شده بین دو نهاد قرار شد که این آزمایشگاه ها تجمیع شوند و در نهایت نیز آزمایش های مربوط به سازمان استاندارد را ملاک عمل قرار دهند تا این دوگانگی برطرف شود.
دین پرست در ادامه به مسئله حضور ۲۴ ساعته کارشناسان قرنطینه اشاره نمود و اظهار داشت: در این راستا مقرر شده که اداره بندر تجهیزات و امکانات مورد نیاز را برای استقرار نیروها تامین کند؛ بدین سبب از روز چهارشنبه نیز نماینده قرنطینه در بندر امام بصورت شبانه روزی مستقر می شود.
وی بیان کرد: یک سری مشکلات نیز در زمینه آزمایش ها و آزمون ترا ریختگی وجود داشت که ضمن مذاکره با معاون تحقیقات وزارت جهاد قرار شد که پیگیری لازم انجام شود؛ همین طور در این نشست مصوب شد که این آزمایش ها را به بخش خصوصی واجد شرایط در استان توسط دانشگاه اهواز انجام دهند و از انتقال نمونه ها به تهران جلوگیری شود.
معاون اقتصادی وزیر کشور تصریح کرد: مالکِ حدودِ ۴۵ درصد از این کالاها خود دولت می باشد که بوسیله شرکت پشتیبانی دام و یا شرکت تجاری دولتی وارد شده اند که تمهیدات لازم برای ترخیص این کالاها نیز انجام می شود.

1400/03/02
22:07:39
5.0 / 5
255
تگهای خبر: استاندارد , حمل و نقل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
پلات