امروز؛

اولین گروه ایرانی ها مقیم هند صبح امروز به كشور بازگشتند

اولین گروه ایرانی ها مقیم هند صبح امروز به كشور بازگشتند

اولین پرواز اضطراری بازگشت دانشجویان و اتباع ایرانی از هند صبح امروز شنبه ۸ خرداد در فرودگاه امام خمینی (ره) نشست.به گزارش پلات به نقل از مهر، اولین گروه از دانشجویان و اتباع ایرانی در هند که به علت قطع پروازها در اثر تدابیر و دستورالعمل های پیشبینی شده برای مقابله با گسترش کرونا و ممنوعیت پروازهای رفت و برگشت به این کشور با تصویب ستاد ملی مبارزه با کرونا، در هند گرفتار شده بودند، شامگاه روز گذشته جمعه ۷ خرداد، با یک پرواز شرکت هواپیمایی ماهان دهلی نو را به مقصد تهران ترک کردند و ساعت ۲: ۴۸ صبح امروز شنبه ۸ خرداد وارد فرودگاه امام خمینی (ره) شدند.
گفته می شود این پرواز با تلاش ها و مدیریت سفارت ایران در هند و رعایت همه دستورالعمل های ستاد ملی مقابله با کرونا انجام شده است.
این گروه بعد از ورود، مجدداً تحت قرنطینه ۲ هفته ای در تهران قرار خواهند گرفت و بعد از اطمینان از سلامت کامل، از قرنطینه خارج خواهند شد.
هفته پیش سازمان هواپیمایی کشوری از انتقال دانشجویان ایرانی از مبدأ کشورهای هند و اتباع ایرانی در پاکستان به کشور با پرواز فوق العاده و رعایت پروتکلهای بهداشتی ابلاغی ستاد ملی مبارزه با کرونا اطلاع داد.
سال گذشته هم بعد از وضع قرنطینه سراسری و بسته شدن همه مرزهای هوایی هند، سفارت ایران در این کشور با تلاشهای فراوان موفق شد چند پرواز اضطراری را برای بازگشت اتباع ایرانی از نقاط مختلف هند به کشور انجام دهد.منبع:

1400/03/08
22:54:48
5.0 / 5
300
تگهای خبر: فرودگاه , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
پلات