بشیری:

تهران طرح جامع حمل و نقل ندارد

تهران طرح جامع حمل و نقل ندارد

پلات: نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طرح جامع حمل و نقل استان برای پایتخت وجود ندارد، اظهار داشت که هم اکنون 8 درصد شبکه معابر این استان در وضعیت بحرانی هستند و در آینده با 59 درصد مشکل مواجه می شوند.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، فرهاد بشیری در جلسه علنی بامداد امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی و در جریان طرح سوال خود از وزیر راه و شهرسازی درباره ی علت عدم تداوم اجرای پروژه ملی کمربندی جنوبی پاکدشت در جاده امام رضا (ع) اظهار نمود: در حوزه راه ۵۰ تن از نمایندگان از وزیر سوال دارند که در دستور کار قرار دارد.
بشیری افزود: ۲۰ درصد تردد کشور در استان تهران انجام می شود و دو کریدور بزرگ حمل و نقل شرق و غرب و شمال و جنوب از استان عبور می کند. پروژه ای که تحت عنوان کمربندی پاکدشت از آن صحبت می شود ۱۲ سال است که شروع شده ولی راه به جایی نبرده و گرفتاری های زیادی دارد.
این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هرگونه اختلال در سیستم حمل و نقل و ترافیک استان تهران سبب بحران می شود، افزود: تهران مادر تمام استانهای کشور است اما هنوز طرح جامع حمل و نقل استان ندارد در صورتیکه راه یکی از مسائل توسعه و پیشرفت هر جامعه ای است و باید طرح، برنامه و نقشه راه وجود داشته باشد ولی ما در استان تهران از طرح جامع حمل و نقل بی بهره هستیم.
وی تصریح کرد: ۸ درصد شبکه معابر موجود در وضعیت بحرانی هستند و عزیزان راه و شهرسازی اذعان به این مساله دارند اگر الان فکری به حال آن نکنیم در آینده با ۵۹ درصد مشکل مواجه می شود. همین طور کمربندی ملی شرق کشور در پاکدشت اجرا شده که ۱۱ درصد پیشرفت داشته آن هم بصورت لاک پشتی بوده و اکنون متوقف شده است.
بشیری افزود: کاهش بار ترافیکی با انتقال ترافیک باید از این منطقه صورت گیرد وگرنه مردم گرفتار می شوند، چونکه حجم تردد روزانه در محورهای مواصلاتی تهران در محور پاکدشت به تهران، گرمسار، مشهد و ورامین ۱۸۹ هزار خودروی روزانه است و هرچه جلوتر برویم به حجم ترافیک اضافه می شود یعنی روزانه ۱۴ درصد به آن افزوده خواهد شد.
نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بر طبق پیش بینی های صورت گرفته ۷۰ هزار خودرو از مسیر کمربندی پاکدشت خارج خواهند شد و این مساله ۴۰ درصد ترافیک را جابه جا می کند، اظهار داشت: معین نیست وزیر کجا را مدیریت می کند، چونکه قصور در راه سازی مشکلاتی را به وجود می آورد. معین نیست وزیر به چه مساله ای توجه می کند.
بشیری در آخر افزود: میزان تلفات جاده ای در کشور ما بسیار بالاست. در دوره ای این عدد ۲۰۰۰ نفر بود البته در یک دوره این تعداد کم شد ولی درحال برگشت است کسی باید بصورت جدی این معضل را دنبال کند.
منبع:

1400/03/10
10:50:23
5.0 / 5
364
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
پلات