معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

ثبت نام در سامانه املاك و اسكان تا اختتام مهر تمدید می شود

ثبت نام در سامانه املاك و اسكان تا اختتام مهر تمدید می شود

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: پیشنهاد تمدید زمان ثبت نام در سامانه املاک و اسکان تا اختتام مهرماه را به ستاد ملی کرونا داده ایم که انشاءالله فردا یا پس فردا در این خصوص تصمیم گیری و اعلام خواهد شد.


محمود محمودزاده در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: بعد از اعلام زمان شروع ثبت اطلاعات ملکی خانوارها از ۱۹ فروردین ماه، دو ماه فرصت داده شد تا ساکنین نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. اما خیلی از خانوارها نیاز دارند تا به کافی نت ها مراجعه کنند. باتوجه به تفاهم نامه ای که با دفاتر خدمات الکترونیک منعقد کرده ایم ظرفیت پذیرش این دفاتر محدود است و بنا بر این به ستاد ملی مقابله با کرونا پیشنهاد دادیم زمان ثبت نام را تا اختتام مهرماه ۱۴۰۰ تمدید کند.
وی با اعلان اینکه استقبال مناسبی از طرف خانوارها بر ثبت اطلاعات سکونتی شده است اضافه کرد: در خیلی از موارد خانوارها با استثنائاتی مواجه بودند که نیاز بود تک به تک بررسی شود و این مساله زمان زیادی برد. البته ما از سه طریق شامل تلفن ۲۴ ساعته به شماره ۰۲۱۵۹۱۹۸ و شماره پیامکی ۰۲۱۱۹۳ و پاسخگویی آنلاین جوابگو هستیم که همچنان ادامه دارد.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد: مجموعه سوالات و تحلیلهایی که صورت گرفت موجب شد تا وحدت رویه ای شکل بگیرد. زمانهایی صرف شد تا همه خانوارهای شهری و روستایی در سطح کل کشور اطلاعات خودرا ثبت کنند.
بگفته محمودزاده، با توجه به این که لازم است تکالیف سنگینی که بر عهده سامانه املاک و اسکان است درخواست تمدید مهلت ثبت نام را دادیم تا کسی گرفتار مشکل نشود.
وی با اعلان اینکه آمار تعداد خانوارها محل اختلاف است اضافه کرد: تعریف خانوار یکی از مطالبی است که برای برنامه ریزی درباب وضعیت سکونتی خانوارها لازم است و در قانون به آن اشاره شده است. وزارت تعاون پیشنهادی را دراین زمینه ارائه کرده که در کمیسیونهای تخصصی دولت درحال بررسی است و متعاقبا اعلام می شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی همین طور اظهار داشت: با اتصال سامانه املاک و اسکان به سامانه های سایر دستگاهها، هرکس وارد شود می تواند تمامی اطلاعات خودرا ببیند. اگر کد ملی سرپرست خانوار را وارد کنند می بینند که تمام اطلاعات هویتی و مالکیتی وجود دارد. فرصتی داده شده که اگر ویرایشی لازم است صورت گیرد. مثلا ممکنست محل سکونت تغییر کرده یا یکی از اعضای خانواده ازدواج کرده باشد که باید این تغییرات به ثبت برسد.1400/03/12
12:20:12
5.0 / 5
145
تگهای خبر: تخصص , ثبت نام , خدمات , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
پلات