رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای:

راه های روستایی با تحقق بودجه ۱۴۰۰ متحول می شوند

راه های روستایی با تحقق بودجه ۱۴۰۰ متحول می شوند

به گزارش پلات رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: محقق شدن اعتبار پیش بینی شده توسط مجلس در سال 1400 برای راه های روستایی، سبب تحول این بخش خواهد شد.به گزارش پلات به نقل از مهر، داریوش امانی بامداد چهارشنبه در شورای راه و شهرسازی خراسان شمالی که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار نمود: سال قبل اعتبارات راه خراسان شمالی حدود ۱۷۰ میلیارد تومان بود.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از انعقاد تفاهم نامه با استانداری خراسان شمالی به ارزش ۵۷۰ میلیارد تومان آگاهی داد و اظهار داشت: این در حالیست که بودجه راه استان هایی مانند اصفهان ۶۰۰ میلیارد تومان است.
وی از خرابی شدید ۱۴۲ کیلومتر از راه های خراسان شمالی نیز آگاهی داد و اضافه کرد: اصلاح این خرابی ها ۱۷۲ میلیارد تومان هزینه دارد.
امانی اشاره کرد: طبق تفاهم نامه امضا شده بناست نقاط پر حادثه و تجهیز راه داری ها مورد توجه جدی قرار بگیرد.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: مجلس در زمینه راه های روستایی سر فصل اعتبارات را استانی کرده است پس در این بخش سر فصل ملی نداریم.
وی اضافه کرد: در صورتیکه اعتبار پیش بینی شده توسط مجلس در زمینه راه های روستایی محقق شود، یک کار بزرگ صورت خواهد پذیرفت.
امانی با اشاره به بودجه ۱۵ هزار میلیارد تومانی این حوزه، اظهار داشت: این اعتبار مربوط به نیمه دوم سال و با شرط فروش مازاد نفت می باشد که این امر کار را سخت می کند.
رئیس سازمان حمل و نقل جاده ای در آخر اظهار داشت: پروژه های خراسان شمالی که بیش از ۷۰ درصد تکمیل شده اند و راه هایی که زیرسازی اش به پایان رسیده، تا آخر سال جاری به بهره برداری خواهند رسید.


منبع:

1400/03/12
23:25:45
5.0 / 5
311
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
پلات