مجموع آورده های متقاضیان مسكن ملی به 7 و شش دهم هزار میلیارد تومان رسید

مجموع آورده های متقاضیان مسكن ملی به 7 و شش دهم هزار میلیارد تومان رسید

به گزارش پلات مدیرعامل بانک تخصصی بخش مسکن اظهار داشت: تا حالا 76 هزار میلیاردریال سهم آورده متقاضیان مسکن ملی واریز شده و نزدیک 20 هزار میلیاردریال آن به پروژه ها اختصاص یافته است.به گزارش پلات به نقل از بانک عامل بخش مسکن، محمود شایان با اشاره به افزایش سقف تسهیلات ساخت مسکن اظهار داشت: هم اکنون سقف تسهیلات ساخت مسکن به روش های معمول ۲۰۰ میلیون تومان به ازای هر واحد مسکونی است که امسال سقف تسهیلات مسکن برای سازندگانی که از تکنولوژی های جدید در پروسه ساخت استفاده کنند بیش از دو برابر و به ۴۵۰ میلیون تومان بالا رفته است.
شایان اظهار داشت: از انبوه سازان دعوت می کنم که باتوجه به شکاف عرضه با تقاضای مسکن از این تسهیلات ویژه بانک عامل حوزه مسکن بهره ببرند تا بتوانیم به تدریج عقب ماندگی های تولید مسکن در کشور را جبران نماییم.
وی درباره میزان عقب ماندگی عرضه از تقاضای مسکن طی سالهای قبل اظهار داشت: در صورتیکه سالانه باید حداقل یک میلیون واحد مسکونی در کشور ساخته و تولید می شد اما طی سالهای قبل این میزان به کمتر از ۴۰۰ هزار واحد رسیده است.
مدیرعامل بانک تخصصی بخش مسکن اضافه کرد: در همین راستا افزایش سقف تسهیلات ساخت برای واحدهای دارای فناوری نوین به ۴۵۰ میلیون تومان به ازای هر واحد مسکونی، مشوق بانک مذکور برای تحریک سمت عرضه است و یک فرصت مناسب برای انبوه سازان خواهد بود.
شایان همین طور درباره مشارکت بانک در تامین ملی پروژه های سراسری اظهار داشت: در این عرصه بانک عامل بخش مسکن در قالب برنامه اقدام ملی مسکن نسبت به تامین مالی برخی از واحدهای مسکونی اقدام نموده است.
وی اظهار داشت: دراین زمینه متقاضیان به جهت اینکه بتوانند از ابتدا در پروژه مشارکت داشته باشند ۴۰ میلیون تومان سهم الشرکه خودرا واریز نمایند که تا حالا بیش از ۷۶ هزار میلیاردریال از سهم آورده متقاضیان توسط ۱۰۸ هزار و ۶۴۳ نفر واریز شده است.
مدیرعامل بانک تخصصی مسکن افزود: از منابعی که از طرف متقاضیان برای ساخت مسکن ملی واریز شده، تا حالا نزدیک به ۲۰ هزار میلیاردریال از این منابع مردم به پروژه ها اختصاص یافته است. ضمن این که حدود یکهزار و ۱۱۴ میلیاردریال از منابع مالی بانک تزریق شده است.
شایان با اعلان اینکه استقبال خوبی از این طرح شده است، اشاره کرد: بانک به تعهدات خود پایبند است و امیدواریم بتوانیم در بازه زمانی مشخص واحدهای مسکن ملی را تکمیل و به متقاضیان واگذار شود.


منبع:

1400/03/28
20:45:52
5.0 / 5
275
تگهای خبر: پروژه , تخصص , تولید , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
پلات