در سومین روز سفر وزیر راه و شهرسازی به سوریه انجام شد؛

رایزنی برای ایفای نقش شركت های ایرانی در بازسازی سوریه

رایزنی برای ایفای نقش شركت های ایرانی در بازسازی سوریه

پلات: وزیر راه و شهرسازی در مسافرت به سوریه با نخست وزیر، وزیر مسکن و وزیر اقتصاد این کشور دیدار و رایزنی کرد.به گزارش پلات به نقل از وزارت راه و شهرسازی، هیأت ارشد اقتصادی کشورمان به ریاست وزیر راه و شهرسازی در سومین روز از سفر خود به سوریه، با وزیران مسکن، اقتصاد و همین طور نخست وزیر سوریه دیدار و درباره سازوکارهای عملی برای ارتقای همکاریهای اقتصادی و تجاری به رایزنی نشست.
محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی کشورمان که ریاست کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور را برعهده دارد، اظهار داشت: آنچه را که در گذشته تفاهم کردیم، مرور می نماییم و تصمیماتی را که لازم هست را می گیریم.
وی افزود: در مورد پیشبرد طرح هایی که در ارتباط با برنامه بازسازی است، با مقامات سوری به گفت و گو نشستیم. همین طور طرح هایی که در دست اجرا داریم، مورد ارزیابی قرار گرفت و برای ما مسئله حائز اهمیت این است که سازوکارهایی را فراهم نماییم که در قالب آن ها؛ شرکتهای ایرانی شامل مشاور، تولید کننده مصالح و لوازم و پیمانکار در سوریه بتوانند نقش ایفا کنند.
حسین عرنوس، نخست وزیر سوریه در دیدار با هیأت اقتصادی کشورمان، از حمایت های همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از کشورش در زمان جنگ قدردانی و بر ضرورت ادامه هم پیمانی دو کشور در برنامه سازندگی سوریه تصریح کرد.

سهیل عبداللطیف سوری، وزیر مسکن سوریه نیز خاطرنشان کرد: گسترش همکاری ها در زمینه های مختلف و مشارکت جمهوری اسلامی ایران در برنامه سازندگی مرحله پسا بحران در سوریه مورد تاکید دو طرف بود.
سامر الخلیل، وزیر اقتصاد سوریه نیز درباره چشم انداز روابط دو کشور در مرحله پسا بحران گفت، توافقنامه همکاری اقتصادی راهبردی دراز مدتی را در سال ۲۰۱۹ امضا کرده ایم و امروز درصددیم تا گامی جدی در راه اجرای مفاد این توافقنامه برداریم.
رایزنی وزیر راه شهرسازی کشورمان با وزیران حوزه اقتصاد سوریه فرصتی شد تا دو طرف، چارچوب نقشه راه همکاریهای مشترک را برای مرحله آینده ترسیم کنند.


منبع:

1400/03/29
19:29:35
5.0 / 5
287
تگهای خبر: بازسازی , تولید , سفر , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
پلات