قیمت اوراق مسكن افزایش یافت

قیمت اوراق مسكن افزایش یافت

به گزارش پلات درحالی که در اوایل ماه جاری متاهل های تهرانی برای تهیه اوراق مسکن باید ۲۶ میلیون و ۲۰۸ هزار تومان پرداخت می کردند، این نرخ حالا افزایش پیدا کرده و به بیشتر از ۲۸ میلیون تومان رسیده است.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، بررسی آخرین وضعیت قیمت اوراق مسکن نشان داده است که هر برگ اوراق تسهیلات مسکن در تیرماه سال ۱۳۹۸ با قیمت ۶۱ هزار و ۴۰۰ تومان، در مردادماه با قیمت ۶۱ هزار و ۷۰۰ تومان و در شهریورماه ۱۳۹۸ هم با قیمت ۶۱ هزار و ۸۰۰ تومان داد و ستد می شود.
قیمت اوراق مهرماه سال ۱۳۹۸ هم ۶۰ هزار و ۴۰۰ و قیمت اراق آبان و آذر هم هرکدام ۶۱ هزار تومان بوده و همینطور هر برگ اوراق تسهیلات مسکن در دیماه و بهمن ماه همان سال با قیمت ۶۰ هزار تومان و در اسفندماه هم با قیمت ۶۲ هزار و ۴۰۰ تومان معامله می شود.
قیمت تسه از فروردین ماه تا اسفندماه سال ۱۳۹۹
همینطور برای سال ۱۳۹۹ تسه فروردین ماه ۶۲ هزار و ۸۰۰ تومان، تسه اردیبهشت ماه ۶۱ هزار تومان و تسه خردادماه ۶۱ هزار و ۴۰۰ تومان قیمت دارند.
هر برگ از اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن در تیرماه سال قبل با قیمت ۶۰ هزار تومان، در مردادماه ۶۱ هزار و ۷۰۰ تومان و در شهریورماه ۶۱ هزار تومان داد و ستد می شود.
این اوراق در مهرماه، آبان ماه و آذرماه سال ۱۳۹۹ هم به ترتیب ۶۱ هزار تومان و ۶۰ هزار تومان قیمت دارند.
اوراق تسهیلات مسکن در دیماه سال قبل با قیمت ۶۰هزار تومان، در بهمن ماه با قیمت ۶۱ هزار تومان و در اسفندماه با قیمت ۶۰ هزار تومان معامله می شود که این گزارش هم برپایه قیمت اسفندماه سال قبل نوشته شده است.
قیمت اوراق برای مجردها و متاهل های تهرانی
براین اساس، با عنایت به اینکه مجردهای ساکن تهران می توانند تا ۱۴۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت نمایند که شامل ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن و ۴۰ میلیون تومان جعاله می شود، برای دریافت ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات باید ۲۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کند که هزینه این تعداد اوراق با تسه ۶۰ هزار تومانی، ۱۲ میلیون تومان می شود.
همینطور با در نظر گرفتن ۴۰ میلیون تومان وام جعاله که برای آن باید ۸۰ ورق به مبلغ چهار میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خریداری کنند مجموع هزینه خرید اوراق به ۱۶ میلیون و ۸۰۰هزار تومان می رسد.
زوج های تهرانی هم برهمین اساس می توانند تا سقف ۲۴۰ میلیون تومان شامل ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن برای هر نفر و ۴۰ میلیون توان وام جعاله دریافت کنند؛ ازاین رو زوجین باید ۴۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه آن ۲۴ میلیون تومان می شود که همراه با هزینه چهار میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی وام جعاله که برای آن باید ۸۰ ورق تسهیلات مسکن خریداری کنند در مجموع باید ۲۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان پرداخت کنند.
قیمت اوراق در سایر استان ها
سقف این تسهیلات برای مراکز استان و شهرهای با جمعیت بیشتر از ۲۰۰ هزار نفر به ۸۰ میلیون تومان رسیده است که برای آن باید ۱۶۰ برگه خریداری شود که هزینه آن ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است.
این وام برای سایر مناطق شهری ۶۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است که باید برای آن ۱۲۰ برگه خریداری شود که هزینه آن هفت میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می شود.1400/03/30
18:21:26
5.0 / 5
280
تگهای خبر: شهر , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
پلات