در گفت وگو با پلات مطرح شد

قانون تعاون به نفع تعاونی ها بازبینی شود

قانون تعاون به نفع تعاونی ها بازبینی شود

به گزارش پلات عضو انجمن علمی تعاون ایران اعتقاد دارد اگر قانون بخش تعاون در جهت منافع جمعی بازبینی شود و برگزاری انتخابات و مجامع این بخش از دل تعاونی ها صورت گیرد به منفعت تعاونگران خواهد بود.رضا محمودی در گفت و گو با ایسنا در مورد پیگیری مطالبات بخش تعاون از دولت سیزدهم اظهار نمود: انتظاری که از دولت منتخب داریم این است که تعاون را در چند بخش مورد ارزیابی و حمایت قرار بدهند و در مواردی که نیاز است اصلاحاتی در بعضی مسائل بخش صورت دهند.

وی افزود: نخستین بحث، قانون بخش تعاون است، البته صاحبنظران بخش و اتاق تعاون هم این مسأله را احصا کردند ولی انتظار داریم اصلاحاتی که دولت در این خصوص و در فضای کارشناسی انجام داده در جهت منافع جمعی بازبینی شود تا خروجی آن به سود بخش تعاون باشد.

محمودی ضمن اشاره به برگزاری مجامع و انتخابات بخش تعاون اظهار نمود: یکی از مطالبات تعاونگران این است که در برگزاری انتخابات و مجامع به جای آن که اتحادیه ها رأی بدهند، تعاونی ها مشارکت بیشتری داشته باشند و مجامع از دل تعاونی ها صورت بگیرد.

این کارشناس تعاون افزود: اگر مدل انتخابات اتاق های تعاون عوض شود و شکل دموکراتیک تری طراحی نماییم بگونه ای که خواسته واقعی بخش تعاون را محقق کند و خروجی آن به منفعت کسب و کارهای تعاونی باشد، بطور قطع به سود تعاونگران خواهد بود.

به گفته عضو انجمن علمی تعاون ایران، بدنه بخش تعاون چه دولتی باشد چه پارلمان بخش تعاونی، باید همسو و همراه باهم مسایل در ارتباط با بخش تعاون را در حوزه تقنینی و پیگیری امور پیش ببرند تا نتیجه همراهی ها و همکاری ها به نفع جامعه تعاونگران باشد.
1400/04/06
11:28:20
5.0 / 5
349
تگهای خبر: جامعه , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
پلات